Obserwator Sarmacki, Cudzoziemiec, 05.05.2016 r. o 09:25
Wielkie mundialowe emocje — jesteśmy w Finale! Powtórka finału z La Palmy!
Seria wydawnicza: Sport

Drużyna narodowa Księstwa Sarmacji zagra w finale v-Mundialu rozgrywanego na boiskach Bialenii, Brodrii, Hasselandu i Abachazji! Już w najbliższą niedzielę, o godzinie 19:00, rozegrany zostanie mecz z Mandragoratem Wandystanu, a stawką jest Mistrzostwo Świata!
______________________________________________________________

Wczorajszy wieczór był pełen emocji, które nie skończyły się wraz z ostatnim gwizdkiem sędziego! Sarmacja rozgrywała półfinałowe spotkanie z Abachazją, i po dogrywce pokonała przeciwników 2:1! Dzięki temu zwycięstwu awansowała do finałów v-Mundialu.

Mecz rozpoczął się dla Sarmacji znakomicie! Już w 4 minucie objęli prowadzenie i umiejętnie do samego końca kontrolowali przebieg spotkania. Zdobywcą bramki był Winston Purse, który popisał się znakomitym strzałem z dystansu, zaskoczył bramkarza Abachazji i wpakował piłkę do siatki. W drugiej połowie dostali nawet "kopa" i stworzyli kilka okazji strzeleckich. Bramka Abachazji była jednak jak zaczarowana. Mur postawiony przez selekcjonera był nie do przebicia. Gdy zegar meczowy pokazał 90 Sarmaccy piłkarze powoli zaczynali świętować!

I wtedy, w doliczonym czasie gry (a doliczono aż 4 minuty!), w 91 minucie spotkania Collado po zamieszaniu jakie wynikło w polu bramkowym po wykonywanym przez Negrascu rzucie rożnym... został zaskoczony przez Bissetta, który strzelił wyrównującą bramkę delikatnie strącając ją w krótki róg tuż przed nogą obrońcy Sarmacji. 1:1. Gramy od początku.

Zmęczeni zawodnicy obu drużyn starali się walczyć, przy czym Abachazja koncentrowała się na murowaniu bramki, a Sarmacja na muru owego pokonaniu. Okazuje się, że być może Wielki Mur Baridajski wkrótce trzeba będzie przemianować na Wielki Mur Abachaski! Szczęśliwa dla Sarmatów okazała się 104 minuta spotkania, tuż przed dogrywkową przerwą, kiedy Dehlin wrzucił pięknie na główkę Borkowi a ten kolejny już raz uratował Sarmatów kierując piłkę w okienko abachaskiej bramki! Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Sarmacji i został uznany za drugi najlepszy mecz naszej drużyny na tym mundialu!

W finale zagramy z drużyną Mandragoratu Wandystanu, która w dniu wczorajszym rozgrywała półfinał z Królestwem Elderlandu i była o włos od stania się niechlubnym bohaterem jednej z największych niespodzianek imprezy. Do 89 minuty meczu Wandejczycy byli... poza imprezą! W 75 minucie, po zaciętym i pełnym fauli i kontuzji spotkaniu, Iain McCoy, po krótkim podaniu od Jeszke, pokonał wandejskiego golkipera i dał Elderlandowi prowadzenie. W 89 minucie, oszołomionych tym co się dzieje Elderlandczyków, sprowadził na ziemię Messing, który wpakował szalenie silnym strzałem z dystansu futbolówkę do bramki nic nie spodziewającego się Efthimadisa. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, a to dały dopiero rzuty karne. W pięciu serial karnych padły aż...4 rzuty nietrafione! Pierwszego kiksa zaliczył Rotchen z Elderlandu w drugiej serii, w trzeciej skiksował Korkmaz z Wandystanu i dał szansę kolejną szansę Elderlandowi, w czwartek serii ponownie nie trafił piłkarz Elderlandu, ale... w piątej znów nie trafił Wandejczyk. Elderland nie wykorzystał daru od losu, ciśnienie przerosło Garlowskiego, który dorzucił do statystyki trzeci nietrafiony karny Elderlandu i w tym samym momencie cała wandejska drużyna wybiegła z radością na boisko. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3, ale przyznać trzeba, że Wandystan wygrał niezasłużenie. Z drugiej jednak strony... karne trzeba trafiać!

Z naszymi niedzielnymi przeciwnikami spotkamy się po raz 16. W piętnastu poprzednich spotkaniach 7 razy wygrywała Sarmacja, 4 razy Wandystan, a 4 razy padał remis. Drużynę Wandystanu prowadzi najbardziej doświadczony selekcjoner wirtualnego świata — Ivo Karakachanow, Sarmację — drugi najbardziej doświadczony. W dotychczasowych spotkaniach Sarmacja strzeliła w sumie 32 bramki, Wandystan 14, Sarmacja miała 83 szanse, Wandystan 41. Ostatnie dwa spotkania (w poprzednim sezonie Ligi Mikroświatowej) zakończyły się remisami 1:1. Wandystan jeszcze nigdy nie zdobył Mistrzostwa v-Świata, Sarmacja zdobywała tytuł czterokrotnie. W poprzednim v-Mundialu Wandystan, podobnie jak Sarmacja, odpadł w ćwierćfinałach. Podczas v-Mundialu rozgrywanego w La Palmie Wandejczycy znaleźli się w Finale, ale wtedy ulegli... 4:0 właśnie Sarmacji.
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Zbyszko Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Ryszard Paczenko, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
6 751,00 lt
Ten artykuł lubią: Siergiusz Asketil, Tomasz Ivo Hugo, Henryk Leszczyński, Zbyszko Gustolúpulo, Szymon de Canterville, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Ryszard Paczenko, Michał Michaelus, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Orjon von Thorn-Surma.