Głos Sclavinii, Helwetyk Romański, 14.05.2016 r. o 15:40
Do samego końca, mojego lub jej

K7wEQVpI.png

Q4znZwFC.jpg

Konferencja prasowa Helwetyka księcia-diuka Romańskiego, Marszałka Republiki Sclavinii,
w Pałacu Aarona Rozmana w Eldoracie
U
biegając się o urząd Marszałka Republiki Sclavinii deklarowałem, że czynię to w jednym celu — restauracji Konsulatu zarówno w wymiarze formalnym, jak i — przede wszystkim — faktycznym. Urząd objąłem w dniu 12 maja 2016 roku, otrzymując jeden głos uprawnionego do głosowania, swój własny. W chwili, gdy piszę te słowa, trwa głosowanie nad Ustawą konstytucyjną o restauracji Konsulatu Sclavinii, w którym wzięło udział dwóch uprawnionych obywateli. Oznacza to wzrost zainteresowania życiem publicznym prowincji o sto procent! (Oklask).

Antycypując jutrzejszy wynik głosowania, dzisiejszej nocy i poranka spędziłem kilka godzin na czynności natury porządkowej. Tymi rękoma skułem wszystkie, które mogłem, tabliczki z nazwą „republika”! (Gromki braw). Sclavińskie forum zostało należycie uporządkowane i zarchiwizowane, wszystkie możliwe odsyłacze zostały zaktualizowane, rejestry, wykazy i Błękitne Tablice odświeżone, Dziennik Praw przeczyszczony środkiem na bazie napalmu, a ogłoszenia o pracę… ogłoszone. System Ewidencji Gruntów został przygotowany na powrót konsulatu, a dołączanie do grupy miejskiej — zautomatyzowane. Diukowi Czuguł-Chanowi dziękuję za pomoc!

W Radzie in spe ogłosiłem program „500-”* mający na celu promocję aktywności na forum oraz dramatycznie nudny projekt Kodeksu Ziemskiego regulującego sprawy gruntów w Sclavinii. Radzie zaproponowałem również, w uznaniu zasług położonych przez lata dla Sclavinii przez Karolinę diuczessę von Lichtenstein — w przeszłości m.in. Konsula, radcę stanu ds. kultury, wicemarszałka parlamentu, redaktora „Głosu Sclavinii”, wielokrotnie odznaczoną Złotym Medalem Odolana Zwitariusza — nadanie jednej z alei w centrum Eldoratu imienia alei Karoliny diuczessy von Lichtenstein. Karolino, dziękujemy za wszystko! (Szelest foliowego woreczka na wietrze).

O dalszych postępach będę informował na kolejnych konferencjach, na które z tego miejsca zapraszam wszystkich każdego Sclavińczyka. Do zobaczenia w konsulacie!

LwuAS4fs.png      

________________________________________
* W manifeście wyborczym zapomniałem zaznaczyć, że chodzi o kwotę do 500 lt. Ups.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ignacy Popow-Chojnacki, Henryk Leszczyński, Sereus von Ahabejż, Michał Pséftis.
Serduszka
9 229,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Ignacy Popow-Chojnacki, Cudzoziemiec, Sorcha Raven, Vladimir ik Lihtenštán, Jack von Horn, Henryk Leszczyński, Ryszard Paczenko, Orjon von Thorn-Surma, Yennefer von Witcher, Piotr II Grzegorz, Adam Jerzy Piastowski, Michał Pséftis.
Komentarze
Cudzoziemiec
Monarchofaszyzm Oświecony (made in Starosarmacja!) to jedyna dobra droga! WIWAT KONSULAT! WIWAT KONSULT HELWETYk!
Odpowiedz Permalink
Ignacy Popow-Chojnacki
Brawa! Z pewnością będą to dobre zmiany. Dużo osób się starało, ale nic z tego nie wyszło. Mam nadzieję, że z WKW będzie inaczej!

NIECH TRWA OSTATECZNA KRUCJATA
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
O, kolejna monarchia. No super pomysł, na pewno takim wspaniałym zróżnicowaniem wewnętrznym przyciągniemy tłumy ;)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
JAKA ZNOWU MONARCHIA?!nineninenine
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
No mowisz ze ściąłeś tabliczki z "republiką"? :) A RCA wtoruje o monarchofaszyzmie. Oczywiscie jesli zupelnieniemonarchia to sypie glowe popiolem!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Bo ściąłem! Z tym, że republikańska forma rządów pozostaje, ale powraca w niewsobnym, oligarchicznym charakterze.
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
O takie Sclavinie inni walczyli !!!
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
wiatr zmian nie słabnie.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
I follow the Grodzisk
Down to Henryk's Park
Listening to the wind of change...
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Ale taka to republikanska forma rzadow jak w rzeczpospolitej szlacheckiej. Krotko mowiac - zadnej alternatywy wizerunkowej. Rozpaczliwie potrzebujemy jakiegos wandystanu. czas na rewolucje bananową w Baridasie!
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Zupełnie nie jak; kadencyjność jest tutaj kluczowa (inna rzecz, że skłonność do monarchii jest zatrważająco stała, a zaryzykuję stwierdzenie, że nawet pogłębiająca się wraz z upływem czasu od doby monarchii realnej).

W przedmiocie alternatywy wizerunkowej pozwolę się sobie nie zgodzić; tu jednak nie ma co się rozpisywać, daję sobie (i oby zleceniodawcy też mi dali) około miesiąca, dwóch na zbudowanie narracji.
Odpowiedz Permalink
Alfred
Entuzhazm, z jakim tańczy się na gribie Repybliki, jest cokolwiek przykry. Ale życzę powodzenia.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Hrabio! Abstrahując od konwencji, w jakiej napisałem ten artykuł, dość powiedzieć, że wynik „audytu otwarcia” jest odrobinę niezadowalający. Jeżeli całokształtu, ze szczególnym wskazaniem na fatalną decyzję o wyborze ostatniego Pierwszego Krzyżowca nie powinienem określać mianem republiki, to — jakim?
Odpowiedz Permalink
Alfred
Nadrobiłem wielomiesięczne zaległości konsulatu, uporządkowałem prawo, pozbyłem się nieefektywnych rozwiązań, rozpocząłem prace nad nowym systemem informatycznym, które do momentu mojej rezygnacji z funkcji trybuna postępowały bardzo szybko. A odnoszę wrażenie, że w nowej narracji republika to był czas jakiejś dewastacji Sclavinii. Cóż — każdy może oceniać, jak chce. Nie warto było.
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
Nie odnoszę się negatywnie do powyższego nadrabiania zaległości i porządków w styczniu oraz na początku lutego 2016 roku, wręcz przeciwnie. Stan wyjątkowy, wszystkie działania zaradcze, wreszcie „pierwszy” urząd Pierwszego Krzyżowca — aprobuję jednoznacznie i bezwarunkowo.

Republika została jednak ogłoszona 19 lutego 2016 roku, faktycznie rozpoczęła się 11 marca 2016 roku wraz z wyborem Kolegium Stałego. W okresie od 13 marca 2016 roku, gdy ogłoszono nabór wniosków o obywatelstwo, do dnia 1 maja 2016 roku (gdy zgłosiłem się ja), nie zgłosił się nikt. Pierwszy Krzyżowiec zaprzestał aktywności na urzędzie 29 marca 2016 roku, po zaledwie dwóch z okładem tygodniach. Więc owszem, w zestawieniu z wykresem aktywności na forum w marcu i kwietniu 2016 roku (prawie że idealna linia prosta w dół) ten okres oceniam negatywnie — nie mogę inaczej.
Odpowiedz Permalink
Alfred
Złe decyzje personalne i nieaktywność władz równie dobrze można zarzucić późnemu konsulatowi. Pomimo tego nie było narracji "burzymy konsulat". ;)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
A Republika to co? :D
Odpowiedz Permalink
Alfred
Po zlikwidowaniu Konsulów zmiana nazwy była dosyć logiczna. :)
Odpowiedz Permalink
Helwetyk Romański
IrmsLSpZ.jpg
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
O, tutaj można skomentować, się do Sclavinii nie doliczy :P
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Wy Wiecie, JKW!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.