Program Wyborczy - KW Kobiety Sarmacji
Seria wydawnicza: Polityczne publikacje

3EtEF3aY.jpg

Z Wielką dumą mam zaszczyt zaprezentować Wam Program Wyborczy Komitetu Kobiety Sarmacji. W związku z nadchodzącymi wyborami jeszcze dziś opublikujemy przedstawienia naszych kandydatur. A teraz zapraszam do zapoznania się z naszym programem który stworzyłyśmy wspólnie!

Wzmocnienie Władzy Księcia oraz Rady Ministrów. – Naszym zdaniem Książę oraz Rada Ministrów ma zbyt małe pole do działania, dlatego też chcemy to zmienić.

Zamknięcie Instytutu Edukacji Sarmackiej oraz przeniesienie jej obowiązków na prowincje po opróżnieniu posady Kierownika Instytutu Edukacji Sarmackiej. – jest to obecnie palący problem znaleźć odpowiednią osobę i z pomysłem na dalsze prace IESu, dlatego pragniemy zlikwidować problematyczny urząd i przekazać prowincjom wdrażanie nowych mieszkańców i obywateli w życie Sarmacji.

Zwiększenie tantiem od zasercowania postu, artykułu czy komentarza. – obecnie zarabiamy tylko na tantiemach, niekiedy te tantiemy są bardzo niskie. Chcielibyśmy podnieść wasze wynagrodzenia w ten sposób, by każdy miał możliwość zwiększenia zarobków mieszkańców i obywateli.

Zmiana modelu subwencjonowania prowincji. – Obecny model subwencjonowania prowincji jest mało efektywny. Naszym zdaniem każda prowincja winna być subwencjonowana w adekwatny sposób do aktywności jej mieszkańców. Innymi słowy polityka proaktywnościowa.

Zautomatyzowane pobierania środków z konta mieszkańca przy akceptacji obrazka dodawanego do rotatora. – Jest to teraz uciążliwe opłacanie i pisanie wniosku do RM o akceptację dodania grafiki do rotatora. Usprawnimy tą czynność i tym samym sprawimy, że Wasze życia będą prostsze.

Umożliwienie dodania ilustracji domu w profilu mieszkańca oraz dodanie możliwości zameldowania w nim męża oraz dzieci. – Chcemy by nasze profile były jeszcze bardziej atrakcyjne dla wszystkich.

Likwidacja kantyn oraz utworzenie Karczmy Centralnej/Prywatnej. – Obecnie często spotykamy się z problemem „braku żywności w kantynie miejskiej”, dlatego też oferujemy wam otworzenie czynnej całodobowo Karczmy, zawsze wypełnionej posiłkami po brzegi kuchni.

Utworzenie instytucji szpitala centralnego, w którym umieszczana będzie osoba posiadająca zdrowie na poziomie zerowym. – Chcemy znormalizować życie sarmatów oraz wzbogacić ich kulturę o kolejny etap- leczenie, dzięki któremu będzie można powrócić do pełni sił w warunkach klinicznych tak by każdy mógł szybko powrócić do pełni sił. W szpitalu zawsze będziecie pod doskonale wykwalifikowaną opieką pięknych pielęgniarek oraz przystojnych lekarzy!

Zwiększenie przydatności zdrowia. – Chcemy by zdrowie w końcu było nam bardziej przydatne dlatego też proponujemy Wam zmianę tegoż systemu na bardziej atrakcyjny dla wszystkich.


Pragniemy też dodać, że jak na razie jako jedyny Komitet Wyborczy przedstawiłyśmy Wam nasz pomysł na najbliższą kadencję sejmu.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ryszard Paczenko, Sorcha Raven.
Serduszka
8 977,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Ryszard Paczenko, Irmina de Ruth y Thorn, Baszar Svensson at Atera, Vladimir ik Lihtenštán, Laurẽt Gedeon I, Sorcha Raven, Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Roland Heach-Romański, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni.
Komentarze
Cudzoziemiec
Dziękuję! Serduszko daję za sam fakt pojawienia się programu. Na pewno będę miał uwagi do niego, już je mam!, ale wyartykułuję je na łamach Obserwatora. Dziękuję za potraktowanie Sarmatów poważnie i przedstawienie programu.
Odpowiedz Permalink
Ryszard Paczenko
Mówiłem, że będę głosował na babki!
W końcu jest jakiś program!
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Cytuję:
dlatego też oferujemy wam otworzenie czynnej całodobowo Karczmy, zawsze wypełnionej posiłkami po brzegi kuchni.
Kto się tym zajmie? Zaatakujecie NIA kolejnym nawałem pracy, której sensowność można kwestionować?
Cytuję:
Zwiększenie tantiem od zasercowania postu, artykułu czy komentarza.
Skąd brać na to liberty? Regularny dodruk, który swego czasu prawie zrujnował sarmacką gospodarkę?
Cytuję:
proponujemy Wam zmianę tegoż systemu na bardziej atrakcyjny dla wszystkich.
Proszę o konkrety. Jakie zastosowanie zdrowia, przy czym?

To nie jest bezpieczny program! Niestety, to pogłębienie kryzysu.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Siergiusz, czekam na Wasz program. Trochę to kwaśne, że krytykujesz program oponentów, nie przedstawiając własnego. Widać, że stawiasz na nazwiska, nie na program. Słabe to. Mocno na tym tracisz.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Fajnie, fajnie, ale mam pytania. Jeśli można. :)
* Czyim kosztem chcecie wzmocnić władzę Księcia i RM? Prowincji? Obywateli, za pomocą wymyślenia jakichś nowych uprawnień tych organów (jeśli tak, jakich?)?
* Kto wpadł na genialny (nasuwa się jeszcze jedno określenie — kukułczy) pomysł przerzucenia na prowincje problemu IES-u?
* Skąd będzie kasa na zwiększenie tantiem?
* Jakie konkretnie macie pomysły na subwencje dla prowincji i na zdrowie?
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
BTW, Prześwietny Hrabio, nawet pralki mają jakiś program, a zazwyczaj nawet kilka, ale tu chodzi chyba o coś więcej.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
"Nie możemy znaleźć jednej osoby do zarządzania IESem, dlatego od teraz szukamy osób czterech".

Seems legit <3
Odpowiedz Permalink
Siergiusz Asketil
Cytuję:
Siergiusz, czekam na Wasz program. Trochę to kwaśne, że krytykujesz program oponentów, nie przedstawiając własnego. Widać, że stawiasz na nazwiska, nie na program. Słabe to. Mocno na tym tracisz.
Data publikacji została zapowiedziana, więc przytyk nie na miejscu. Szkoda, że jawnie popierasz jedną ze stron, kształtując jednocześnie wizerunek niezależnego komentatora.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Chcemy by niektóre decyzje RM oraz Książę mogli podejmować bez oczekiwania na decyzję sejmu.
Odnośnie IESu jest to mój pomysł. Uważam że skoro jest nas dość by w każdej z prowincji byli aktywni mieszkańcy. A co za tym idzie jedna osoba która wspaniale zna Sarmację i mogłaby pomóc młodym w odnalezieniu się tu. Otóż jak wiadomo Liberty z nieba nie spadają, a Rada Ministrów miałaby zwiększone dochody choćby dzięki instytucji szpitala jaką chcemy utworzyć. Dlatego też i nasi następcy winni mieć bilans dodatni.kolejna sprawą jest zdrowie. Subwencje dla prowincji wyliczanie byłyby w inny sposób. Każda z prowincji otrzymalaby 50 000 lt Plus do tego oczywiście procent od aktywności mieszkańców i wspólnych działań nie zależnie od tego ile na koncie danej prowincji znajduje się Libertów w chwili wypłacania subwencji.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Albert przypominam że był wcześniej problem ze znalezieniem jednej(!) osoby ktora mogłaby zająć się IESem
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Siergiusz czekam na Twój program wyborczy. Wtedy przejdziemy do dyskusji.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Cytuję:
@Albert przypominam że był wcześniej problem ze znalezieniem jednej(!) osoby ktora mogłaby zająć się IESem

No właśnie — a wy chciałybyście, żeby znaleźć kilka takich w samorządach :D Logika wyższych lotów.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Albert A w czym tkwi problem dla samorządu by np jak w Teutonii LK porozmawiał z no Wiki obywatelami i nakreślił im sytuację?
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Na przykład w tym, że może LK lub ktokolwiek inny:
  • nie ma czasu
  • nie nadaje się
  • zwyczajnie woli zająć się czymś innym, w czym czuje się lepszy?

Klasyczne "nie wiemy co zrobić, więc damy komuś innemu, będzie na niego". Błagam.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Nie wspieram żadnej ze stron. Napisałem to wyraźnie. Polecam też lekturę komentarza pod prezentacją Orjona na forum. I nie pień się. Programu nie ma. Krytyka jest. Będzie program to będzie rozmowa o programie. Póki co jest o przypieprzaniu się zamiast prezentowania programu. Ale to Twój komitet, Twój wybór.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
Równie dobrze edukować nowych może najstarszy stażem obywatel danej prowincji.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
A w czym tkwi problem dla centrali by np jak w Teutonii LK porozmawiał z no Wiki obywatelami i nakreślił im sytuację?

Musiałem. :)
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Ad 1. Ja to bym najchętniej wrócił do modelu Rządu Książęcego, każdorazowo na czele którego stałby Książę Sarmacji. Jak pokazują kolejne kadencje Sejmu, pobudzanie aktywności przez RM nie wychodzi. Inicjatywy centralne MDN czy rządu ogólnie nie cieszą się zainteresowaniem. Sprowadza się to do sytuacji, gdzie RM pozostaje organem czysto wykonawczym. Dodatkowo takie rozwiązanie stabilizuje linię polityki zagranicznej księstwa.

Ad. 2. IES nie działa, to nie jest chyba zbyt odkrywcze stwierdzenie. Po co utrzymywać fikcję przy życiu za pomocą respiratora? Jednocześnie nie wiem skąd stwierdzenie, że przeniesienie obowiązków IES na prowincje to obciążenie dla nich i konieczność szukania nowych pracowników (4), gdy jest problem znaleźć jednego na szczeblu centralnym. Przecież już teraz większość prowincji posiada osoby odpowiedzialne za rekrutację nowych w ich szeregi, a udzielana przez nie pomoc pokrywa się z tym co robić ma IES.

Ad. 3. Zwiększenie tantiem przy zachowaniu obecnego stanu podatkowego będzie kołem zamkniętym. Więcej w portfelu mieszkańca, to więcej wpływów z podatków. Więc ta swoista deniwelacja w kosztach sumarycznie nie byłaby zbyt przerażająca. Niemniej wedle mojej aktualnej wiedzy nie da się podnieść tych kwot znacząco bez dodatkowych danin publicznych lub cięć wydatków w innych sektorach publicznych powinności. Słowo klucz, o ile?

Ad. 4. Obecny model subwencjonowania rodzi patologie i jego zmiana jest potrzebna. Przyznam szczerze, że nasza RM miała go ubrać w artykuły ustawy, ale sesja i ćwiczenia terenowe skutecznie nam to uniemożliwiły. Również chętnie poznałbym konkrety.

Ad 5. Automatyzacja rotatora, pełna zgoda!

Ad 6. Trochę taka narracyjno-systemowa pierdółka, ale estetycznie kusząca. Mam jednak nadzieję, że nie jest to priorytet, a dodatek?

Ad 7. Widzę, że Yennefer nadal pragnie wdrożyć swój pomysł w życie, odnośnie do karczm i zdrowia. Ostatnio konsultowany z NIA co prawda rozbił się o trudności z ingerencją w kod forum centralnego, więc jak sądzę koncepcja uległa zmianie, aż jestem ciekaw, bo pomysł jest obiecujący!

Czekam na program kontrkandydatów.

P.S. Ja tylko zaznaczę, bo znowu padają hasła o "złym dodruku", że w obliczu komunikatu o zaprzestaniu prac nad SG, obieg zamknięty jest nie do osiągnięcia i drobne dodruki będą - proponuję przywyknąć.

Co do atakowania NIA, ja nie widzę nic zdrożnego w podsuwaniu pomysłów instytucji, która ma na celu rozwój naszych systemów informatycznych, a niedawno dorobiła się kolejnego pracownika. Jeśli Radcy uznają, że nie, no to po prostu postulat nie zostanie zrealizowany. Sądzę, że diukowie nie mają pretensji do mieszkańców o składane przez nich uwagi co do tego jak system można zmienić.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Cytuję:
Klasyczne "nie wiemy co zrobić, więc damy komuś innemu, będzie na niego". Błagam.

Nie mogę się powstrzymać...

Klasyczne "nie mam komu tego powierzyć w swojej prowincji, więc będę bił pianę, że podrzucają mi kukułcze jajo". Błagam.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Przepraszam, że tak komentarz pod komentarzem, ale nasunęła mi się myśl... czyli obecnie Królestwo Teutonii nie nawiązuje kontaktu z nowymi mieszkańcami celem pozyskania ich? Dobrze wiedzieć, wszak nasza sytuacja demograficzno-aktywnościowa w ogóle nie wymaga podobnych zabiegów :D
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Trzeba było jednak bardziej się starać z powstrzymywaniem.
Skoro nie ma komu powierzyć tego w takiej Teutonii, to po co plany zrobienia tego?

Swoją drogą, dyskusja o IES podsunęła mi pomysł na biznes. :)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Cytuję:
Nie mogę się powstrzymać...

Klasyczne "nie mam komu tego powierzyć w swojej prowincji, więc będę bił pianę, że podrzucają mi kukułcze jajo". Błagam.

Strzał w dziesiątkę, nie mam komu. A centrali docelowo chodziłoby jednak o to, aby było komu to powierzyć?
Cytuję:
czyli obecnie Królestwo Teutonii nie nawiązuje kontaktu z nowymi mieszkańcami celem pozyskania ich? Dobrze wiedzieć, wszak nasza sytuacja demograficzno-aktywnościowa w ogóle nie wymaga podobnych zabiegów :D

Kolejne trafienie, idziesz jak burza! A odpowiedzi na pytanie, dlaczego uważam takie zabiegi za bezcelowe polecam szukać w moim styczniowym expose.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
@Otto von Spee-Asketil ja się za komitet małżonki wypowiadał nie będę, bo niewiele mam z nim wspólnego, ale za siebie już tak. Doprawdy jak Teutonię kocham i zawsze do niej wracam, nawet jeśli doprowadzają mnie do szewskiej pasji czasami, tak nie biorę jej jako wyznacznika wszystkich prowincji. Na pewno w Sclavinii i Starosarmacji już funkcjonują urzędy pokrywające się zadaniami z IES. W Baridasie zapewne też, choć 100% wiedzy nie mam (najmniej obserwuję ichnie życie :P). Więc skoro 3/4 mogło, to przez 1/4 odstępować, to brzmi głupio.
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
W Sclavinii niczego takiego nie ma.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
I tak w ramach ogólnej refleksji, super fajnie jest. Narzeka się na kryzys aktywności, ale robić się nie chce. Oczekuje się uleczenia sytuacji od centrali, ale to oddolna inicjatywa jest najskuteczniejszym remedium.

Przykład Sclavinii, pobudzonej centralnie przez Helwetyka, która jednocześnie bez Helwetyka stoi w miejscu dobitnie pokazuje, że przyczyna leży w ludziach, nie systemie.

Mówi się o kampanii promocyjnej via facebook, ale redaktorów znaleźć nie sposób. Mówi się o problemie z zatrzymaniem nowych w Sarmacji, ale znaleźć pracowników do IES jest bardzo ciężko.

Wniosek, jeśli tym, którzy już są w Sarmacji się nie chce, to jak ma się chcieć nowemu narybkowi?
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
I chętnego na stanowisko nie ma, do tego dzisiaj omawiane było usunięcie go. :)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Nikt się na to stanowisko nie zgłosił ergo system "mentoringu" w Sclavinii nie działa.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
No to i usuńmy radośnie IES, bo też chętnych nie ma. I po problemie. Nie przerzucać na prowincje, nie przerzucać na RM. Usunąć i nie płakać, że brak nowych. Proste :)
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Dla mnie — bardzo dobry pomysł. Wszystkie akcje typu poradniki, pomoce "dydaktyczne" są super, ale mentoring to skrajnie niepotrzebny, a za razem bardzo pracochłonny proces. W skrócie — jak ktoś tu nie chce zostać, to żaden mentor go nie przekona, a jak chce, to wejdzie na IRCa, poszuka, zapyta kogokolwiek, założy forum. Naprawdę. :)
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Kononowicz na kanclerza!!!!!!!!
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
O tak, boskie. Chcą zlikwidować - rzuć ironicznie Kononowiczem. Szukają pracowników - olej sprawę. Lans na szyberdach we fiacie 126p zawsze modny.
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
Kończąc temat IESu i konieczności rozwiązania kwestii pozyskiwania nowych i utrzymania obecnych mieszkańców najlepiej podsumować statystyką.

u22RmLj5.png
Wykres 1. Ilość uprawnionych do głosowania w wyborach na kolejne kadencje Sejmu, w ujęciu aktywni/ogółem. Źródło: Dziennik Praw.
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Więc rozumiem, że aktywny IES spowodowałby wzrost liczby aktywnych obywateli?
Odpowiedz Permalink
Roland Heach-Romański
No cóż, w założeniu celem IESu było nawiązywanie kontaktu z nowymi, wdrażanie ich w realia sarmackie, instruktaż obsługi systemu DSG i pomoc w uzyskaniu obywatelstwa - słowem zatrzymanie nowych w Sarmacji, którzy po w drożeniu sami (szybciej lub później) zostawaliby obywatelami aktywnymi.

Sam w swojej karierze spotkałem się jednak parokrotnie (będąc jeszcze LK w KT) z sytuacją, że do nowych mieszkańców odzywałem się jako pierwszy, a pracownicy IES nie czynili tego w ogóle.

Więc jak rozumiem mamy nie reagować i powtarzać scenariusz scholandzki?
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Też bym głosował na babki :)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
6/9 dla NIA :)
Odpowiedz Permalink
Henryk Leszczyński
likwidacja IES to jest po prostu porażka, patologia i zgroza. tym się po prostu powinien zająć członek rządu, a nie rozkładanie rąk, że się nie da. sam reaktywowałem, więc wiem, że się da. i to nie jest aż tak dużo roboty, jak się robi *w miarę* na bieżąco.
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Krzysztof bo my poprostu Was kochamy ♡
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Jeśli chodzi o zdrowie to zgadzam się, uważam, że mieszkaniec/obywatel powinien mieć jakiś tam procent trwałości wsi/wsi lennych i trzeba by je "naprawiać", bo jak nie to z każdym spadkiem 100 % znika jedna wieś i stan się pokazuje np 49/50 i znów sto procent, w przypadku braku uzupełniania zdrowia znów znika jedna wieś 48/50 i trzeba by było je "odbudowywać". Ewentualnie losowe zdarzenia by powodowały ze "Huragan zaatakował, zniszczył Ci 4 wsie".
Co do karczm... kiedyś w karczmach były "wina" leżakujące i nabierające % i to było wg mnie cudowne :)
Odpowiedz Permalink
Otto von Spee-Asketil
Wywalić zdrowie razem z IES-em. :)
Odpowiedz Permalink
Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni
Program na pewno wart uwagi, aczkolwiek nie wszystkie postulaty popieram. Czego nie popieram?

1) Likwidacji IES - ta instytucja nie działa jak powinna, to fakt. Sama idea IES jest dobra, ale problemem jest to, że nie ma osób, które są w stanie skutecznie i cierpliwie realizować zadanie pomagania nowym. Jednak może warto dać jeszcze szansę tej idei. Jeżeli będziemy co chwilę zamykać kolejne instytucje, bo nie działają jak należy, to w końcu zostaną nam tylko Sejm i Prefektura, bo całą resztę zamkniemy (łącznie z prowincjami).

2) Likwidacji kantyn - nie podoba mi się dążenie do nadmiernej centralizacji, zwłaszcza tak prostych czynności jak zakup zupy. Poza tym widzę tutaj prostą tendencję: Niedostępna zupa - Zarządca dupa. Zmienić zarządcę, kantynę zostawić w spokoju.

A co mi się podoba?

1) Rotator
2) Rozbudowanie profilu (przydałoby się więcej niż tylko ilustracja domu)
3) Zwiększenie przydatności zdrowia - jeżeli już jest to zróbmy coś z tym.

Co uważam za problematyczne? Zwiększenie tantiem (nie będzie kasy na sensowne podwyżki) i zwiększenie kompetencji Księcia i RM (jest dobrze, po co majstrować przy ustroju?).

Pozdrawiam
Odpowiedz Permalink
Jan Grimknur
Babu u władzy? Precz, baby się kompletnie na niczym nie znajo! Nie ma opcji, by jakakolwiek władza bab skończyła się dobrze!
Odpowiedz Permalink
Yennefer von Witcher
@Jan nie bądź że szowinistą!
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@Jan Baby nieraz mają lepsze pomysły! Dajmy im szanse
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.