Przestrzeń Powietrzna Księstwa Sarmacji
Seria wydawnicza: Przepisy i informacje

Wasza Książęca Mość,
Drodzy Obywatele!


Dziś postanowiłem o wprowadzeniu w życie przedsięwzięcia mojego pomysłu, jakim jest utworzenie: "Publicznej Przestrzeni Powietrznej Księstwa Sarmacji". Przez ten długi czas zmagałem się z wieloma problemami technicznymi, a także z problemami graficznymi, ale o tym w dalszej części.

Pragnę wam przedstawić grę, w która jest bazą dla całego mojego przedsięwzięcia, a także umożliwi nam wiele bezcennych godzin miłej zabawy i pociągnie za sobą wiele nowych przedsięwzięć oraz pomysłów.
Gra ta nazywa się "Ysflight" i jest do pobrania tutaj:

http://ysflight.in.coocan.jp/ysflight/ysflight/e.html

Gra zajmuje do 20 MB, ale funkcjonalność z jaką pracuje i bardzo realistyczna fizyka (gra jest wciąż w fazach developerskich czyli jest ciągle rozwijana) umożliwią nam zabawę na wiele długich godzin. Menu gry jest w języku angielskim, jednak zdecydowałem się utworzyć pewną paczkę która dodaje wiele nowych samolotów, oraz zmienia język na polski (zostanie udostępniona w późniejszym czasie).
Na potrzeby tego przedsięwzięcia musiałem utworzyć server, co prawda będzie uruchamiany tylko w przypadku mojej obecności przy komputerze (do czasu znalezienia stałego servera).
Dostępność servera mogą państwo sprawdzić na tej stronie:

https://ysflight.org/serverlist/server/86

Jak dołączyć do servera?
Po zainstalowaniu gry Ysflight należy otworzyć grę w jednym z trzech opcji graficznych które pojawią się na pulpicie, a po uruchomieniu gry wchodzimy w "Network" -> "Client" oraz wpisujemy:
Nick: Twój Nick z Sarmacji
Nazwa servera: ksz.sytes.net
Port servera: 7915

W późniejszym czasie udostępnię także wszystkie pliki ze sceneriami (planszami) oraz samolotami (po instalacji gry posiadamy tylko podstawowe samoloty oraz scenerie), waga wszystkich plików to około 225 MB.

A TERAZ NIESPODZIANKA


Najważniejszą rzeczą, dla której przeciągałem uruchomienie przedsięwzięcia jest zlecenie złożone przez Narodowy Zarząd Lotnictwa Cywilnego i Wojskowego do Biura Konstrukcyjnego "Hoenhaim".
Zlecenie nad którym pracowało Biuro Konstrukcyjne "Hoenhaim" to Reprezentacyjny model Boeing 747-406 w barwach Księstwa Sarmacji oraz napisem "Rzeczpospolita Sarmacka".

Z okazji uroczystości otwarcia Przestrzeni Powietrznej Księstwa Sarmacji Reprezentacyjny model Boeinga zostaje ufundowany przez poddanych Jego Książęcej Mości Tomaszowi Ivo Hugo w podziękowaniu za zasługi dla narodu.

Prezentacja samolotu reprezentacyjnego:
https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/13843532_1228057577245428_953938_o.jpg?oh=5d35658ad8aea8e37e8cd5f24618515d&oe=57A12897

https://scontent.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/v/t35.0-12/13898530_1228060430578476_2003668107_o.jpg?oh=cf3bf8a44bc66ed2912209c4d65b4a0a&oe=57A13201

Piloci Reprezentacyjnego Samolotu Książęcego będą wybierani z szeregów Książęcych Sił Zbrojnych.

Dlaczego to wszystko trwało tak długo?
Jak zaznaczyłem na wstępie, nastąpił szereg problemów technicznych, których by się pozbyć musiałem dokonać modyfikacji internetu, poznać całą specyfikę gry, zapoznać się z plikami korzystającymi przez grę, zmuszony byłem także zakupić joystick celem lepszej nauki fizyki i zachowania samolotów w grze by dobrać odpowiednie komponenty i wyposażenie.

Najtrudniejszym zadaniem jednak było rozpoczęcie nauki grafiki oraz modelowania w jednym z profesjonalnych programów do tworzenia grafiki 3D, przez co w wyniku narastających trudności graficznych oraz technicznych a ciężkopoczątkująco-jasnozielonego stopnia umiejętności Biuro Konstrukcyjne "Hoenhaim" nie zdążyło namalować godła mniejszego Księstwa Sarmacji na ogonie reprezentacyjnego samolotu Książęcego.
Prace będą wciąż kontynuowane zgodnie z nabywaniem umiejętności w programie graficznym - Biuro Konstrukcyjne "Hoenhaim" liczy na współpracę na tym polu.

Książęce Siły Zbrojne zastrzegają sobie możliwość zajęcia i blokady servera na potrzeby ćwiczeń i realizacji.

ZAPRASZAMY DO ZABAWY
Dotacje
1 500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Cudzoziemiec, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Tytus Aureliusz-Chojnacki.
Serduszka
7 058,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Guedes de Lima, Otto von Spee-Asketil, Laurẽt Gedeon I, Baszar Svensson at Atera, Yennefer von Witcher, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Tytus Aureliusz-Chojnacki, Julian Fer at Atera, Gustaw Witkowski, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Laurẽt Gedeon I
Fajne samoloty :) Z chęcią kilka bym kupił ;)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Podstawowe samoloty, które zostały zainstalowane z grą nie wyglądają za ładnie, natomiast ja udostępnię paczkę samolotów z opisem co jak gdzie zrobić, by mozna było zn ich korzystać na serverze (wymagane jest posiadanie ich także u siebie).
Wymaganym jest także poznanie klawiszologii gry dla orientacji i lepszego wykorzystania możliwości.
Gra umożliwia także walki powietrzne, a najważniejsze to można tam ze soba rozmawiac nalezy wcisnac F12 by móc pisać.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Po zalogowaniu się do servera warto wybrać sobie pozycję startową oraz samolot.
Czasami będzie włączana opcja walki powietrznej z komputerami.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Lotnikiem to ja nie jestem, ale i tak polecimy a co! GJ
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Tak czy inaczej zapraszam do zapoznania się z grą, jej klawiszologią a zapewni nam wiele frajdy oraz dobrej zabawy, musimy być zgrani a zapewni nam to wiele dobrych pomysłów :)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Ciekawie się zapowiada :)
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Kolejna ciekawa i sensowna inicjatywa. Nie ma chyba osoby która nie chciała by usiać za sterami samolotu.
Permalink
David de Hoenhaim
Najważniejsze jest, że Księstwo Sarmacji posiada własną przestrzeń powietrzną, pierwsza inicjatywa w mikronacjach. Do tego z jednego servera może korzystać społeczeństwo (uczyć się, szkolic i bawić - także offline), oraz armia.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.