Ród at Atera, Julian Fer at Atera, 11.08.2016 r. o 00:49
Relacja ze zjazdu rodu at Atera

m_S00099.png
Szanowni Sarmaci,
Kochani Krewni,
Przyjaciele!

W dniu dzisiejszym tj. 10 sierpnia 2016 roku po trzech tygodniach trwającego zjazdu rodu at Atera, który rozpoczął Laurencjusz hr. MaHi at Atera – Senior Rodu, a ja chciał bym przedstawić podsumowanie z przebiegu prac oraz zaprezentować wstępne decyzje.

Jak to często w v-świecie bywa zjazd rodu at Atera do chwili obecnej obraduje w ograniczonym niżej wymienionym składzie przedstawicieli rodu i kilku przyjaciół związanych z lennem Gidena.

Przybyli:

 • Laurencjusz hrabia MaHi at Atera,
 • Baszar Svensson at Atera,
 • Sucio baronet Vips,
 • Irmina hrabina de Ruth y Thorn - przyjaciółka rodu,
 • Herman Kolineusz - gideńczyk i przyjaciel rodu, który nie przestaje komponować utworów dla Filharmonii Gideńskiej,
 • i moja skromna osoba.

Dnia 24 lipca 2016 roku Laurencjusz hr. MaHi at Atera na podstawie zapisów ksiąg z Gideny, materiałów otrzymanych od Fryderyka markiza von Hohenzollern lennika Zolern i Adriena Eryka Esjara Józefa hrabiego Alatriste rozwinął chronologiczny spis wydarzeń obrazujących życie członków rodu oraz związanych z lennem Gidena. Poniżej zamieszczę tylko niewielki fragment danych, które na bieżąco są uzupełniane Przez Seniora rodu i zawierać będą materiały źródłowe wraz z materiałami przekazanymi przez Vladimira diuka Ivanovitsš ik Lihtenštán.

 • 685 p.n.e. – początki Gideny przez Gidemona z plamienia Andurów. Jego wnuk Książe Alm był założycielem Almery,
 • 884 r. – po śmierci wielkiego Aleksandra (wodza Eliów) i miesiącu żałoby, wodzowski miecz „Tréve Morta” i łuk zostały przekazane jego najstarszemu synowi Fabianowi. Następnym wodzem Eliów obrany został brat jego Laurent(Laurẽt) zwany Bezsilnym,
 • 890 r. – Andurowie po pokonaniu i eksterminacji prawie całego plemienia Idarów, rozpoczęli
  gromadzenie wielkiej armii, której celem było zdobycie elijskich ziem. Zimą tego roku doszło do wielkiej bitwy nad rzeką Urgą,
 • 894 r. – Zjednoczone wojska andursko-dahrimskie dotarły do stolicy Els. Ta po wydaniu rozkazu przez Laurenta poddała się bez walki. Miasto zostało spalone i zgrabione. Natomiast wódz Laurent został powieszony z rozkazu Eloy’a Zabójcy, który odmawiając pokonanemu przeciwnikowi honorowej śmierci okrył się hańbą.
  Od tego roku rozpoczęły się prześladowania rodu at Atera, a jego członkowie rozproszyli się po całym świecie często zmieniając nazwiska oraz nie utrzymując ze sobą kontaktu,
 • X-XIII w. – masowe tępienie Onyksus Draconis,
 • ok. 1050 r. – scholandzki margrabia Buchardem von Tertpoll potajemnie uprowadza wybrankę Karla von Hohenzollern. Panna Małgorzata at Atera, oddana na wychowanie Księżnej Wysp Arped uprowadzona w lasach Amberii , oddana na gwałt swym żołdakom margrabiego zostaje brutalnie zamordowana, zaś ciało podrzucone zostaje pod włości rodziny Ollern.

W dniu 25 lipca br. w archiwum gideńskim został odnaleziony plakat, który potwierdzał lokacje miasta z 1395 roku.

iI447igP.png
plakat lokacja Gideny.

Jak napisał wcześniej Baszar Svensson at Atera przedstawił wersję alfa oraz beta drzewa rodu at Atera, ale ostatecznie 26 lipca br. przyjęte zostało drzewo Seniora Rodu, które zamieszczam poniżej.

sYILd2lr.png
rys. Drzewo rodu at Atera.

Trwa spisywanie cytatów i sentencji rodowych. Do chwili obecnej odnotowano i odnaleziono następujące słowa, które zostaną utrwalone.
Cytuję:
"Czasami zastanawiam się gdzie zniknęli ludzie których znam" - Tryton Obrożko-Kotowicz at Atera - 7 lipiec 2016 r.
Cytuję:
"Flagellum Dei - Bicz Boży" - Julian Fer at Atera - 1 sierpień 2016 r.

31 lipca 2016 r. w archiwum Gideny odnaleziona została mapa z XIV wieku, na której widać zamek Momerię, zabudowania Gideny wraz z "krzyżem Gideny" tj. czterema wieżami obronno-obserwacyjnymi oraz wyrocznię gideńską i do tej pory nie zidentyfikowany obiekt. Na mapie widać również góry solskie i smoka.

a0dt03rk.png
mapa Gideny z XIV w.

W dniu 5 sierpnia br. padła propozycja uhonorowania Gidemona, założyciela miasta Gidena w VIII wieku. następnego dnia wybrana została przedstawiona przeze mnie propozycja, którą zamieszczę poniżej. Pomnik ku czci Gidemona ustawiony zostanie na honorowym miejscu na placu przy ratuszu lenna Gidena.

k9ovz7QD.png
pomnik Gidemona.

Na zakończenie chciałbym przypomnieć, iż w dniach 13-15 sierpnia br. na zamku Momerie w Gidenie odbędzie się bal rycerski, na który już wcześniej zapraszał Laurencjusz hr. MaHi at Atera. Do chwili obecnej zgłosiła się już dość spora grupka Sarmatów. Zostało już niewiele czasu na zgłoszenie swego przybycia, które należy zamieścić w powyżej cytowanym artykule o balu.

Pozdrawiam i życzę udanej zabawy

(-) Julian v-hr. Fer at Atera
Brat Laurencjusza
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 446,00 lt
Ten artykuł lubią: Młynek Kawowy, Yennefer von Witcher, Laurẽt Gedeon I, Baszar Svensson at Atera, Adam Jerzy Piastowski, Marcin Stranczyk, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, David de Hoenhaim.
Komentarze
Adam Jerzy Piastowski
Ten pomnik Gidemona, a szczególnie odstające skrzydła na hełmie przypomniał mi o innym monumencie, który jest w Ruhnhoff Pomnik Fulgencjusza Wielkiego
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Pomnik Fulgencjusza Wielkiego i Gidemona wizualnie rzeczywiście coś łączy. Byś może ten sam stwórca je wykonał ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.