Oficjalne zakończenie prac nad samolotem Księcia Tomasza Ivo Hugona
Seria wydawnicza: Realizacje

W dniu dzisiejszym Biuro Konstrukcyjne "Hoenhaim" poinformowało, iż oficjalnie oddaje do użytku samolot Jego Książęcej Mości Tomasza Ivo Hugona. Samolot niedawno trafił z powrotem do Biura Konstrukcyjnego "Hoenhaim" na wniosek Narodowego Zarządu Lotnictwa celem nałożenia barw narodowych (godło mniejsze Księstwa Sarmacji) z Bazy Sił Powietrznych w Czarnolesie gdzie był testowany pod kątem kołowania, startu oraz lądowania. Przeprowadzono także testy hermetyczności kabiny pilotów oraz testy szybkości i bezpieczeństwa ewakuacji.Model B747-406 – szerokokadłubowy i dwupokładowy, czterosilnikowy samolot pasażerski o dalekim zasięgu zbudowany na specjalne zamówienie Księstwa Sarmacji. Dostępny również w wersji towarowej, jest najlepiej sprzedającym się modelem z rodziny 747. B747-406 jest przedostatnią wersją samolotów typu 747. B747-406 to najpopularniejszy, a ze względu na charakterystyczny garb najbardziej rozpoznawalny szerokokadłubowy samolot komunikacyjny w mikroświecie. Budowa i wprowadzenie go do eksploatacji zapoczątkowało kolejny etap w mikroświatowej komunikacji lotniczej. Jest on wykorzystywany głównie do lotów wewnętrznych w Księstwie Sarmacji, ale również do lotów międzynarodowych. W 2009 r. samolot Boeing 747-406 pobił światowy rekord zasięgu lotu bez międzylądowania, pokonując dystans 17039 km startując z Erboki lądując w Skarlandzie.
Rozpiętość skrzydeł:
64.44 m
Długość:
70.67 m
Prędkość przelotowa:
920 km/h
Maksymalny zasięg:
12.900 km
Maksymalna liczba pasażerów:
408
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Mikołaj Torped.
Serduszka
5 463,00 lt
Ten artykuł lubią: Emanuel Śmigło, Irmina de Ruth y Thorn, Konrad Jakub Arped-Friedman, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Laurẽt Gedeon I, Cudzoziemiec, Baszar Svensson at Atera, Mikołaj Torped, Markus Arped, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Konrad Jakub Arped-Friedman
Co z dodatkowym wyposażeniem samolotu? Czy gwarantuje on łączność ze Sztabem Generalnym i Hetmanem na wypadek wystąpienia sytuacji nadzwyczajnej? Posiada jakieś zabezpieczenia w przypadku ataku obcych sił? No i najważniejsze - czy na pokładzie jest jacuzzi z bąbelkami i tron książęcy?
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Łączność-satelitarna i nie tylko ze Sztabem Generalnym. Posiada specjalny gabinet przystosowany do videokonferencji. Posiada także zapas kwi dla JKM, Zapas tlenu wystarczający na 48 godzin, system wczesnego ostrzegania przed atakiem rakietowym, 20 flar zmylających cel rakiet i nowe oświetlenie nocne plus lampy przednie oświetlające pas startowy. Więcej ujawnić ze względów bezpieczeństwa Zarząd nie może, być może kiedyś powstanie na ten temat artykuł.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Co to kurna jest rzeczypospolita sarmacka i dlaczego JKM nie korzysta z oficjalnej nazwy państwa?
Enyłej, propsuję. Ładne cacko.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Nooo...ładna maszynka nie ma co :)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@Kawowy: Takie dostałem zalecenie żeby było Rzeczpospolita Sarmacka. Osobiście słyszałem dużo zastrzeżeń, że powinno być Księstwo Sarmacji, ale to decyzja kancelarii. Jak JKM sam zabierze głos w sprawie, wtedy nazwa zostanie zmieniona na Księstwo Sarmacji jeśli będzie taka wola naszego władcy. Obecnie zdania są podzielone jedni mówią że Rzeczpospolita inni że Księstwo.
Odpowiedz Permalink
Młynek Kawowy
Jakiej kancelarii? KSZ?
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
KSZ tylko ten samolot przechowuje oraz wyznacza pilotów a administracja KSZ nie zamawiała tego samolotu, jest to dar obywateli dla JKM. Nie wiem, czy decyzję odnośnie nazwy podejmowała jedna osoba czy cała administracja Dworu.
Odpowiedz Permalink
Mikołaj Torped
Powtórzę to co napisałem na IRCu - jestem pod wrażeniem tego, jak się zmieniłeś i rozwinąłeś. Gratuluję!
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Dziękuję, staram się, robię to co potrafię najlepiej mimo, że wciąż uuczę się wielu nowych rzeczy, w tym bycia ojcem :) może dlatego się zmieniłem.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Czo? Do Dworu nie wpłynęła żadna prośba o opinię w sprawie nazwy. Z kim z Dworu Pan korespondencję prowadził?
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
W tej sprawie skonsultowalem sie z kanclerzem droga prywatna na Ircu. Nie otrzymalem niestety informacji by zglosic sie z oficjalnym pismem do dworu, a jedynie Dostalem odpowiedz, ze nazwa kraju to logiczne ze Rzeczpospolita bo brzmi oficjalniej. Tyle pamietam z rozmowy. Jutro ponownie zglosze die do dworu w tej sprawie.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Kanclerz, jako funkcja, nie przynależy Dworowi.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Kanclerz, jako funkcja, nie przynależy Dworowi.
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Jaki wspaniały Tupolew! <3
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Bez obaw, Wasza Książęca Wysokość, Tupolewy 154M też będą o ile zostaną takowe zamówione. To bezpieczne i sprawdzone samoloty.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.