C-17 KSZ testy bezpieczeństwa
Seria wydawnicza: Realizacje

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów Narodowy Zarząd Lotnictwa Cywilnego i Wojskowego nieustannie dąży do zwiększenia bezpieczeństwa w zakresie lotnictwa pasażerskiego i transportowego. Decyzje podejmowane przez Zarząd są konsultowane z najlepszymi ekspertami oraz pilotami cywilnymi i wojskowymi Księstwa Sarmacji.

Najważniejszym elementem przed przyjęciem samolotu do służby w lotnictwie sarmackim jest przejście testów bezpieczeństwa. Zasady i warunki przeprowadzania testów ustala się po zapoznaniu ze stanem i możliwościami każdego modelu.

Ze względów bezpieczeństwa powodzenia niektórych wojskowych misji i testów NZLCIW zleca ich przeprowadzenie w ostatniej chwili, ze względu na skomplikowane zadanie i ogromne ryzyko którym obarczono pilotów nie inaczej było dnia wczorajszego, rozkaz nadszedł nagle w godzinach późnowieczornych.Najważniejszym zadaniem pilotów było wykonanie manewrów w stanie ograniczonej widoczności, a więc porą nocną przy wyłączonych światłach samolotu. Zadania jasno określone mówiły, że piloci wchodzą w symulację misji wsparcia transportowego w warunkach bojowych na terenie nieprzyjaciela.

Po wykonaniu zadania piloci wypowiadali się na temat modelu bardzo ciepło i przyjaźnie: "pomimo późnej pory i bardzo trudnego zadania, które na mnie spadło, w żadnym przypadku nie odczuwałam niepewności, czy strachu jak to bywało z innymi samolotami. Testowane w tym modelu systemy są nowością i potrzebują jeszcze trochę czasu, aby lepiej je poznać." -powiedziała mjr. pil. Irmina de Velior y Thorn.

Nie innym tonem na temat samolotu wypowiedział się również zapytany przez nas szer. pil. David de Hoenhaim: "z racji tego, że samolot jest w pełni zautomatyzowany w skład personelu wchodzą tylko trzy osoby: dwóch pilotów oraz technik pokładowy. Bezpieczeństwo samolotu zależy od warunków w jakich przyjdzie mu służyć, co pokazał niejeden v-konflikt gdzie zestrzelono samoloty transportowe i pasażerskie. C-17 natomiast jest wyposażony w 20 flar które zakłócają działanie wrogiego radarowego bądź działającego na podczerwień systemu naprowadzającego. Jest to jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych samolotów transportowych jakie można przyjąć do służby".
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paulus Buddus, Gotfryd Slavik de Ruth.
Serduszka
5 050,00 lt
Ten artykuł lubią: Baszar Svensson at Atera, Irmina de Ruth y Thorn, Paulus Buddus, Laurẽt Gedeon I, Gauleiter Kakulski, Teodozjusz Azoramath-Arped, Daniel Günther, Gotfryd Slavik de Ruth.
Komentarze
Paulus Buddus
Szlachetny Panie Hoenhaim, jeśli byłbym zaiteresowanym, abyście zaprojektowali mi samolot prywatny i przystosowali go do lotów pomiędzy ALmerą a Els to jaką kwotę należałoby uiścić?
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Jak tak dalej pójdzie to się zrobi tłok na naszym niebie :)
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Prywatne samoloty oprócz JKM i mojego to nie jest tłok :P
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Dochodzą jeszcze zamówienia z KSZ, ale to inna sprawa, niemniej jednak cenę ustalam indywidualnie. Może Pan pokazać odpowiedni samolot a zaprojektujemy go. Wycena jest indywidualna i później pod koniec pracy otrzymuje pan pliki do swojego samolotu aby korzystać z niego w grze.
Niemniej jednak polecam z opcji przejrzenia gotowych modeli biznesowych TUTAJ.
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
@David de Hoenhaim korzystasz z gotowych projektów, czy półprojektów, czy sam je tworzysz od podstaw? Sam bym się chętnie pobawił, oczywiście nie robiąc Wam konkurencji :)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
@Gauleiter Wszystko zależy od potrzeb, jeśli chodzi o tworzenie samolotu to wciąż się tego uczę, najtrudniejsze są kokpity (szczególnie te z podświetleniem w nocy). Sam bardzo często korzystam z gotowych samolotów, bo po co tworzyć od nowa jeśli jakiś model już istnieje? Mozna go po prostu przerobić, a reszta to są ustawienia samolotu w pliku .dat. Jak ktoś chce może korzystać i z gotowych samolotów typu wczytać nałożyć np. godło, poprawić kolory czy jakoś tak, niemniej jednak zanim jakieś godło będzie w formacie odpowiednim dla programu w którym pracujemy nad samolotem będzie należało je przygotować, a w tej dziedzinie ja korzystam z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Same przygotowanie płaszczyzn w grafice i odpowiednie ich powiększenie jest strasznie czasochłonne. Także plusem jest jeśli mamy grafikę w formacie .svg niemniej jednak to nie wszystko. Jeśli pomimo tego wciąż jest Pan zainteresowany to mogę przesłać poradniki na YouTube z których sam korzystam.
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Ja sam osobiście na pierwszym miejscu szukam gotowych samolotów bo wiem, że takie są, a jak nie ma to pisze do osób, które wiem że mają! Powiedzmy sobie szczerze jaki jest sens tworzenia tygodniami (bo tyle trwa!) samolotu od podstaw który już istnieje? Wszystko również zależy od ustawień w pliku .dat i na upartego jeśli ktoś będzie chciał to Airbusa A380 ustawi w taki sposób, że będzie miał zwinność F-16 oraz będzie mógł zabrać ze sobą 400 rakiet średniego zasięgu, 400 bomb o zwiększonym zasięgu rażenia, rakiety powietrze ziemia i inne rzeczy. Tylko pytam szczerze jaki wtedy jest sens zabawy, kiedy jedziemy po polu kombajnem i kosimy swoich przeciwników bez machnięcia ręką? dlatego ja w fizykę swoich samolotów, ich zwinność czy udźwig nie ingeruję, nawet na potrzeby KSZ! Ma być realizm i ma być trudno!
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Gratuluję podejścia i kompetencji. Każda tego typu inicjatywa w ramach KSZ jest godna podziwu i pochwały. Miłego latania :)
Permalink
David de Hoenhaim
Dziękuję, cieszę się bardzo, że zostałem przez Pana generała zauważony. Praktycznie każdego dnia przeglądam samoloty, testuję i latam, gdyż są różne modele o różnej fizyce pilotażu. Niemniej jednak szkolę się cały czas przy jednoczesnym dłubaniu w samolotach od wewnątrz :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.