Park Stołeczny, Ludwik Tomović, 23.10.2016 r. o 21:26
[V-Mundial] Znamy grupy V-Mundialu!

A3H28s9u.png


Po wczorajszym losowaniu, które odbyło się w sali konferencyjnej przy Njitickiej Arenie w Slawonii, znamy już skład czterech grup, w ramach których będą toczyć się rozgrywki pierwszej fazy XV-tego V-Mundialu. Do każdej grupy wylosowano cztery drużyny.
y9i9Rd5R.png

Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo każdej z grup:
nadJNQ2l.png

W tej grupie nie znalazł się formalnie żaden organizator obecnego Mundialu (choć Pięciopolska teoretycznie stanowi region Trizondalu), mamy natomiast oczywistego lidera – zwycięzcę ostatnich dwóch Lig Mikroświatowych i wicemistrza poprzedniego Mundialu – Wandystan. Ponieważ ta drużyna nie mierzy w nic niższego niż zwycięstwo, to awans z grupy, możliwe że z kompletem punktów, jest jedynie formalnością.

Pozostałe drużyny w grupie to regiony większych państw: debiutująca na mundialu Scholandia (Dreamland), drużyna z długą historią – Pięciopolska (Trizondal) oraz Teutonia (Sarmacja). Walka o drugie miejsce rozegra się zapewne między tymi dwiema ostatnimi drużynami. Formalnie VRP miało na swoim koncie większe osiągnięcia, więc należałoby chyba obstawiać ich. W ostatnim sezonie jednak obie drużyny miały podobne wyniki. Może jednak to trener Scholandii postanowi powalczyć o awans i debiutant okaże się czarnym koniem? Spośród debiutantów ta drużyna jest chyba jedyną, która może o coś powalczyć.

jGFFzv61.png

Tak jak w pierwszej grupie – tu również mamy jednego lidera. Mistrz poprzedniego mundialu, wicemistrz Ligi Mikroświatowej i wielokrotny mistrz w przyszłości – czyli Księstwo Sarmacji. Raczej nie ma co liczyć na niespodzianki w tym zakresie, tu również celem jest wyłącznie obrona mistrzostwa – każdy inny wynik niż wyjście z grupy kompletem punktów będzie porażką.

Organizatorów w tej grupie reprezentuje Republika Trizondalu – w ostatniej Lidze Mikroświatowej grała w wyższej grupie, jednak bez większych sukcesów. O drugie miejsce będzie zapewne rywalizować z Brodrią, która wygrała 2 Ligę i jest ewidentnie na fali wznoszącej. Niewiele wiadomo o kolejnym debiutancie na V-Mundialu – Chanacie Kugarskim. Ma przeciw sobie silne drużyny, więc może co najwyżej liczyć na urwanie im paru punktów.

8VC50SsK.png

W trzeciej grupie również można wskazać lidera – Hasseland, który w ostatniej Lidze zdobył trzecie miejsce, a w poprzednim Mundialu doszedł do ćwierćfinału. W tym wypadku jednak nie ma co liczyć na łatwe zwycięstwo: nie tak daleko za nim można postawić Abachazję, która mimo nie najlepszego występu w ostatniej Lidze, w Mundialu doszła aż do półfinału. Tu może się rozegrać bezpardonowa walka między współorganizatorami poprzedniego Mundialu.

Na drugim biegunie mamy Bialenię, która nie może pochwalić się większymi osiągnięciami i raczej ambicji większych nie ma, oraz jednego z organizatorów – Demokrację Surmeńską, która w chwili obecnej jest chyba najsłabszą drużyną w całym Mundialu (dwukrotnie ostatnie miejsce w ostatnich dwóch Ligach Mikroświatowych). Surmenia uzyskała co prawda nowego, świetnego trenera z Wandystanu, jednak nie ma co liczyć, że już w pierwszych rozgrywkach będzie miał miejsce cud – na niego nie liczy nawet trener.


jzNcK5Jy.png

W ostatniej grupie organizatorów reprezentuje Federacja Slawonii, jednocześnie również debiutant na V-Mundialu. Niestety, raczej nie ma szans na wysoki wynik, gdyż – poza samą Slawonią – grupa D ma chyba najbardziej wyrównany poziom drużyn. Trzy Królestwa – Dreamlandu, Baridasu i Elderlandu to drużyny z wyższej grupy rozgrywkowej, które osiągały ostatnio podobne wyniki. Zarówno Dreamland jak i Baridas miały na swoim koncie słaby występ w ostatnim Mundialu (brak wyjścia z grupy), jednak następnie ciężką pracą udało im się awansować z 2 Ligi do pierwszej.

Elderland cały czas utrzymywał się w pierwszej lidze (choć osiągał niskie wyniki). jednak ma na swoim koncie awans do półfinału na poprzednim Mundialu, więc może zaskoczyć. Zarówno Dreamland jak i Elderland mają na swoich kontach dawne zwycięstwa, jednak teraz muszą ciężko pracować, żeby coś osiągnąć. Z uwagi na wyrównany poziom trzech drużyn i niewątpliwe ambicje to chyba ta grupa najbliższa jest temu co zwyczajowo nazywa się „grupą śmierci” – mimo, że nie ma tu najbardziej oczywistych kandydatów do medali.
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Laurencjusz Ma Hi at Atera, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
5 514,00 lt
Ten artykuł lubią: Yupeng Beijin-Zhao, Malcher Estery Naw, Laurencjusz Ma Hi at Atera, Paulus Buddus, Michał Michaelus, Henryk Wespucci, Defloriusz Dyman Wander, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Jan Grimknur
Podoba mi się określenie, że brak kompletu punktów będzie w przypadku danej drużyny porażką. Rozumiem, że nawet w przypadku wygrania mundialu, ale przy wyjściu z drugiego miejsca, lub nawet z pierwszego lecz bez kompletu punktów będzie dalej przegraną? Ej no, bez przesady, nie ważne jak, ważne by na koniec być na samej górze drabinki!
Odpowiedz Permalink
Laurencjusz Ma Hi at Atera
Ładnie i zgrabnie :D Co z koszulkami dla drużyn? Ktoś będzie je robił?
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Spacerek Sarmacji w grupowej sie zapowiada :)
Odpowiedz Permalink
Szymon de Canterville
Grupą "śmierci" jest zdecydowanie grupa A. :D Niemniej wyjście z takiej grupy może być przepustką do przyzwoitego osiągnięcia.
Odpowiedz Permalink
Defloriusz Dyman Wander
Niech ktoś zrobi koszulki! <3
Odpowiedz Permalink
Gotfryd Slavik de Ruth
Mam nadzieje na spore emocje na murawach. Z udziałem naszych drużyn w tych mistrzostwach :)
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.