Ruszył 28. sezon Ekstraklasy
Seria wydawnicza: 28 sezon

PJ2309TH.jpg

Po nieco dłuższej niż zazwyczaj przerwie międzysezonowej kibice doczekali się w końcu na swój gwiazdkowy prezent. W wigilijny wieczór wystartował 28. sezon Sarmackiej Ligi Piłkarskiej. Choć pierwsza kolejka już za nami, to wciąż nie jest za wcześnie na prognozy na nadchodzący sezon Ekstraklasy.

Do nowego sezonu we wszystkich ligach przystąpiło 38 drużyn. Oznacza to, że na najniższych szczeblach - w Drugiej i Trzeciej Klasie w tym sezonie będzie rywalizować po 9 ekip. Zmiany nie dotknęły Ekstralasy i Pierwszej Klasy, w których tradycyjnie już występować będzie po 10 zespołów.

4YOKkdkJ.jpg

Do nowego sezonu na najwyższym szczeblu rozgrywkowym przystąpiło siedem ekip rywalizujących występujących w poprzednim sezonie w Ekstraklasie: mistrzowie Synowie Wandy, wicemistrzowie Rantiochskie Krasnoludy, Republikanie Scholandia, Grabarnia Grodzisk, Margońskie Konie, Anioły Grodzisk i Piraci z Feru oraz trzech beniaminków: zwycięzca Pierwszej Klasy FC Czarnolas, FC. ANGSTREM i FC Auterra.

Głównym faworytem do mistrzowskiego tytułu po raz kolejny będą Synowie Wandy. Świeccy w ostatnich sezonach zdominowali rozgrywki zdobywając kolejno trzy mistrzowskie tytuły. Jednak przewaga nad resztą stawki wydaje się zmniejszać. W grze o najwyższe trofeum z pewnością wezmą udział także wieczni wicemistrzowie Krasnoludy, czy Republikanie Scholandia. Potencjał na mistrzostwo jak co sezon posiada także Grabarnia Grodzisk.

W walce o utrzymanie najmniej atutów zdają się posiadać Margońskie Konie, których aktualna kadra odstaje od reszty stawki. Zasoby kadrowe grodziskich Aniołów także nie są imponujące, ale stołeczni w poprzednich sezonach pokazywali, że kara to nie wszystko. Najsłabszym z beniaminków wydaje się być paradoksalnie triumfator Pierwszej Klasy FC Czarnolas i dla nich bieżący sezon z pewnością łatwy nie będzie. Dwaj pozostali beniaminkowie - FC. ANGSTREM i FC Auterra mają kadry zdolne co najmniej na namieszania w lidze. Szczególnie w formacjach defensywnych.

emHVTLkk.jpg

A co pokazała pierwsza kolejka nowego sezonu? Z pewnością pokazała słabość Margońskich Koni, które zostały rozbite u siebie przez Anioły aż 0:4. Republikanie potwierdzili swoje zainteresowanie walką o mistrzostwo wygrywając pewnie z Krasnoludami 3:1. Większych problemów ze zgarnięciem trzech punktów nie mieli obrońcy tytułu, którzy wygrali w Czarnolasie 3:1. Pierwsze potknięcie na samym początku sezonu zanotowała Grabarnia bezbramkowo remisując w Ferze z Piratami. W pojedynku beniaminków górą Auterra, która wygrała na wyjeździe z Angstrem.

Wyniki 1. kolejki:
FC. ANGSTREM - FC Auterra 1:2
FC Czarnolas - Synowie Wandy 1:3
Margońskie Konie - KS Anioły Grodzisk 0:4
Republikanie Scholandia - FKK Rantiochskie Krasnoludy 3:1
Piraci z Feru - CKS Grabarnia Grodzisk 0:0
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Henryk Leszczyński.
Serduszka
5 993,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Henryk Wespucci, Zbyszko Gustolúpulo, Albert Felimi-Liderski, Laurẽt Gedeon I, Henryk Leszczyński, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Mateusz von Thorn-Chojnacki.
Komentarze
Henryk Wespucci
Jestem ciekaw czy Synowie Wandy obronią tytuł po raz... któryś tam z kolei :D
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Jeśli obronią to po raz trzeci z rzędu (czyli w sumie będą mieć cztery tytuły). Ale łatwo nie będzie, bo skład coraz bardziej wiekowy.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
a pozostałe ligi poza Ekstraklasą będą relacjonowane, czy raczej nie?
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
W miarę czasu i chęci postaram się zahaczyć o Pierwszą Klasę, ale raczej nie niżej.
Odpowiedz Permalink
Auksencjusz Butodziej-Witt
A Trzecią Klasę można komentować w formie artykułu, czy będzie to za nudne dla "starych wyjadaczy" z wyższych klas?
Permalink
Michał Michaelus
Najchętniej pisałbym o całej SLP, ale obecnie moje możliwości czasowe są ograniczone. Jednakże nie blokuje to możliwości publikowania relacji przez innych. Z tego co mi wiadomo łamy agencji prasowej SLP są otwarte dla wszystkich menadżerów.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.