Do sclavińskich obywateli odezwa
Seria wydawnicza: Polityczne publikacje

1Qqt4pi9-246x300.png

CWSW! Obywatele Sclavinii!

Dzisiaj, niespełna kilkadziesiąt minut temu w gmachu Rady przy pl. Aarona Rozmana, rozpoczęło się głosowanie nad ustawą o zmianie ustawy zasadniczej Konsulatu Sclavinii. Projekt ten w swym głównym założeniu wprowadza nową konstytucję, która w swym meritum wraca do tradycji I Konsulatu. O założeniach projektu można przeczytać na forum naszej prowincji, w dziale Życie Sclavinii. Natomiast o tym dlaczego warto poprzeć ten projekt pisałem w osobnej publikacji, stanowiącej główny trzon kampanii poparcia dla nowej konstytucji.

Piszę niniejszą odezwę, mając na uwadze, że wielu z tych, którzy są uprawnieni do głosowania obecnie związanych jest bliżej z innymi samorządami Księstwa Sarmacji. Część ogólnie wycofała się z życia Księstwa, ograniczając się do regularnego czytania. Chciałbym szczególnie do tych osób zaapelować o udział w głosowaniu. Mimo wszystko z jakichś powodów ubiegaliście się kiedyś o obywatelstwo Sclavinii, a mając je macie prawo, a może wręcz i obowiązek, do zabrania głosu.

Nawet jeżeli nie wiążecie swojej przyszłości ze Sclavinią (co mam nadzieję się zmieni - o ile ma miejsce) to proszę was o głos ZA. Ci, którzy w ostatnich tygodniach aktywnie działają na terytorium Konsulatu jasno, jawnie i zdecydowanie opowiadają się za poparciem zmian. Nie ograniczajcie tych osób. Pozwólmy sobie wszyscy na budowanie Sclavinii ponownie aktywnej. Ta ustawa nam w tym pomoże.

Nie, od samego faktu powrotu do tradycji I Konsulatu wskaźniki aktywności nie skoczą w górę. Nie to jest celem reformy. Celem reformy jest usprawnienie procesów decyzyjnych, skonsolidowanie odpowiedzialności za prowincję, zbudowanie systemu umożliwiającego dynamiczne dostosowywanie się do zmian i potrzeb społeczeństwa. Reforma jest furtką. Nawet jeśli nie chcecie przez tę furtkę przejść, pozwólcie i pomóżcie nam przejść przez nią do ogrodu nowych możliwości.

Głosowanie potrwa 5 dni. To dużo czasu na przemyślenie wad i zalet proponowanego rozwiązania. Proszę was zatem wszystkich o refleksję. Aktywnych Sclavińczyków o danie wyrazu poparcia i sprawne głosowanie. Nieaktywnych Sclavińczyków o wzięcie udziału w głosowaniu i umożliwienie nam wszystkim dzieła budowy po raz wtóry Wielkiej Sclavinii Wielonarodowej.

Aktywna Sclavinia to silna Sarmacja!


OSTATECZNA KRUCJATA NADAL TRWA!

(―) Roland Heach-Romański,
Projektodawca
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Ignacy Popow-Chojnacki, GdL.
Serduszka
4 776,00 lt
Ten artykuł lubią: Tomasz Ivo Hugo, Ignacy Popow-Chojnacki, Yennefer von Witcher, GdL, Paulus Buddus, David de Hoenhaim.
Komentarze
GdL
Ku chwale Sclavinii!
Odpowiedz Permalink
Paulus Buddus
Niech żyje Sclavinia :)
Odpowiedz Permalink
David de Hoenhaim
Niech żyje Sclavinia!
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Niech żyje, póki żyje!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.