Zacięta walka w Ekstraklasie
Seria wydawnicza: 28 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Drużyny występujące w Sarmackiej Lidze Piłkarskiej mają za sobą pierwszą ćwiartkę sezonu. W tabelach powoli zarysowuje się kto będzie walczył o mistrzostwo, awanse, a kto niestety będzie musiał stoczyć batalię o utrzymanie.

L3cRrRbK.jpg

Na najwyższym szczeblu rozgrywek jest ciekawie. Wyraźnie zarysowały się dwie grupki - sześć ekip zgłaszających aspiracje do gry o mistrzostwo oraz cztery drużyny, które prawdopodobnie będą grać o utrzymanie. Na czele ligi bez zaskoczenia. Tabeli przewodzą Synowie Wandy, którzy w pierwszych pięciu kolejkach wygrali aż cztery razy. Jedyną ekipą, która jak znalazła sposób na mistrzów okazały się Krasnoludy. Ekipa z Rantiochii rozegrała wtedy mecz życia, całkowicie kontrolując przebieg wydarzeń na boisku. Mecz ten pokazał, że dystans między Świeckimi a resztą stawki wyraźnie się zmniejszył. Czy w tym sezonie dojdzie do przełamania hegemonii Synów?

Za plecami lidera jest ciasno. Punkt do Świeckich tracą stołeczne Anioły, jedyna niepokonana ekipa w lidze. Może na początku sezonu podopieczni Roberta von Thorn nie mieli trudnego terminarza. Ale wczoraj w wielkim teście przeciw Krasnoludom zdobyli cenny remis. A mogli nawet wygrać, bo zdecydowanie przeważali na boisku.

PgaBgs2B.jpg

Punkt za Aniołami są właśnie Krasnoludy, które po przegranej na inaugurację wkroczyły na ścieżkę meczów bez porażki. Tyle samo punktów ma jedna z rewelacji sezonu, czyli FC Auterra. Najlepszy z beniaminków zdążył już pokonać Grabarnię, czy zremisować z Republikanami. Przegrał tylko z zespołem z Rantiochii.

W połowie drogi między walką o mistrzostwo, a batalią o utrzymanie znajdują się FC Czarnolas i Republikanie. Do lidera tracą cztery punkty, a nad kreską mają pięć oczek przewagi. Dla czarnolesian taki wynik to z pewnością sukces - pewne wygrane z Koniami, czy Piratami, czy też cenny remis a Aniołami to powody do dumy, a porażka po walce z Synami ujmy nie przynosi.

Dla Scholandczyków jednak taki dorobek punktowy nie jest powodem do zadowolenia. Republikanie zaczęli obiecująco - od zwycięstw z Krasnoludami i Grabarnią. Potem jednak przyszły dość niespodziewane remisy z Piratami i Auterrą i w końcu porażka ze Świeckimi. Strata do czołówki nie jest duża, ale by ją zmniejszyć Scholandczycy muszą wrócić na zwycięską ścieżkę.

HL6NUuo5.jpg

Tuż nad strefa spadkową znajduje się niespodziewanie Grabarnia. Zespół z dużymi możliwościami kadrowymi po raz kolejny zawodzi. W pierwszych czterech kolejkach Grabarze zdobyli zaledwie punkt. Dopiero wczorajsze zwycięstwo nad Koniami pozwoliło im na wydostanie się spod kreski.

Pod kreską znajdują się Konie, Piraci i FC.ANGSTREM. W ostatnich sezonach zespół z Margon dwukrotnie dochodził do finału Pucharu (raz triumfując). W tym zanosi się na niezwykle ciężką walkę o utrzymanie. Konie przegrały już z Aniołami, FC Grodzisk, Krasnoludami i Grabarnią, a jedyne zwycięstwo odniosły nad zamykającym tabelę Angstrem. W jeszcze trudniejszej sytuacji są Piraci i Angstrem, którzy w tym sezonie jeszcze nie wygrali.
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
Synowie Wandy
KS Anioły Grodzisk
FKK Rantiochskie Krasnoludy
FC Auterra
FC Czarnolas
Republikanie Scholandia
CKS Grabarnia Grodzisk
Margońskie Konie
Piraci z Feru
FC. ANGSTREM
5
5
5
5
5
5
5
5
5
5
12
11
10
10
8
8
4
3
2
1
11:3
11:3
11:7
11:9
9:4
7:6
3:5
4:13
5:11
1:12
Serduszka
7 818,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Cudzoziemiec, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Paviel Gustolúpulo, Henryk Leszczyński, Siergiusz Asketil, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Juliette Alatriste, Krzysztof von Thorn-Macak.
Komentarze
Henryk Leszczyński
a będzie drabinka pucharowa? albo choćby wyjaśnienie, jak się ją tworzy? plis, plis!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Myślę, że coś skrobnę na temat drabinki
Odpowiedz Permalink
Peter West
Do boju chłopaki!
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.