Dwie kolejki do końca Ligi Mikroświatowej. Sarmacja z pewnym awansem!
Seria wydawnicza: 29. sezon MUP

Od ostatniej informacji prasowej o postępach naszej narodowej drużyny w Lidze Mikroświatowej minęło już trochę czasu. Ostatnia wiadomość podsumowała trzy rozegrane spotkania, teraz jest już w sumie jedenaście i tylko dwa zostały do końca sezonu.

Już dziś wiadomo, że... zwycięzcą Ligi Mikroświatowej 2 (niższa klasa rozgrywek MUP) zostanie Księstwo Sarmacji! I to niezależnie od tego jakie wyniki osiągnie w dwóch ostatnich spotkaniach sezonu. W cuglach wrócimy do wyższej klasy rozgrywkowej, a kolejny sezon już nie będzie taki łatwy jak obecny.

Sprawdziły się nasze przedsezonowe dywagacje na temat tego, które drużyny walczyć będą o awans. Pisaliśmy, że "mając na uwadze doświadczenie i siłę drużyn o dwa premiowane awansem do najwyższej klasy drużyny powalczą: Sarmacja, Baridas i Surmenia" i właśnie tak, nawet w tej kolejności obecnie układa się podium naszej grupy. Sarmacja pierwsza, Baridas drugi i Surmenia trzecia. Baridas i Surmenia mają tyle samo punktów i decydować będą ostatnie dwa spotkania. Sarmacja ma bezpieczną przewagę. O szczegółach za chwilę.

W czwartej kolejce zmierzyliśmy się ze Scholandia, którą pewnie pokonaliśmy 3 do 0. Piąta kolejka to gra z Elderlandem i wyraźne nie pozostawiające wątpliwości zwycięstwo aż 5:0. Szóste spotkanie to mecz z Teutonią i skromne, ale ważne 1:0 dla nas. Siódmy mecz to spotkanie rozegrane z jednym z pretendentów do awansu — Surmenią. Wygraliśmy 1:0 na wyjeździe. Na półmetku zaliczyliśmy więc 21 punktów i 0 straconych bramek!


yChbG81v.png

Ósma kolejka, pierwsza w rundzie rewanżowej, to ponownie Surmenia. Tym razem u nas. I znów 1:0. Dziewiąty mecz to wyjazd do Teutonii i tym razem 2:0 na naszym koncie. Dziesiąte spotkanie znów wyjazd, tym razem do Elderlandu i... jeszcze wyższa wygrana niż przy pierwszym podejściu, aż 6:0 dla Książęcych. Jedenaste spotkanie to mecz ze Scholandią i wyraźne 3:0 dla nas. Dwunasty mecz, który miał miejsce w dniu wczorajszym, to wygrana 2:0 z Garapenią.

Na dwie kolejki przed końcem sezonu mamy ... 36 punktów, 28 strzelonych bramek (2,3(3) na mecz) oraz 0 bramek straconych! Jesteśmy jedyną spośród 16 drużyn w rozgrywkach MUP, która nie straciła w tym sezonie choćby jednej bramki. Przynajmniej dotąd. Wygraliśmy 12 spotkań, zremisowaliśmy zero razy i ani razu także nie przegraliśmy. Najlepszy w LM 1 Wandystan ma bilans 10-1-1, 31 punktów i bramkowy bilans 28-2.


y1NdK1yu.png

Przed nami spotkanie z Baridasem. Gramy u siebie już 31 stycznia. Zapraszamy na stadion narodowy w Grodzisku! Baridas zajmuje obecnie drugą pozycję w tabeli, ma 28 punktów i bilans bramek 28-8, zaś bilans spotkań 9-1-2. Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 0:1 dla Sarmacji. Jeśli drużyna z Almery przegra wtorkowe spotkanie to jej szanse na awans do LM1 znacznie się zmniejszą. Trzecia drużyna ligi, Surmenia, ma tyle samo punktów co Baridas, gorszy o jedną bramkę bilans i znacznie łatwiejsze mecze przed sobą. A ligę zamkniemy spotkaniem wyjazdowym z Abachazją, która obecnie zajmuje 4 pozycję w tabeli. Ma 14 punktów (22 punkty mniej niż Sarmaci) i biland bramek 13-12. Bilans spotkań 4-2-6. W pierwszym spotkaniu wygraliśmy z Abachazją 1:0.
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paviel Gustolúpulo.
Serduszka
6 742,00 lt
Ten artykuł lubią: Laurẽt Gedeon I, Thimoteus ik Hohentsolern, Paviel Gustolúpulo, Tomasz Ivo Hugo, Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser, Daniel Maksymilian von Schwarz-Saryoni, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Michał Michaelus, Henryk Leszczyński, Jurand Swarzewski.
Komentarze
Remigiusz Lwowski von Hochenhaüser
No to jeszcze w następnym sezonie musi awansować Teutonia :)
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Po co? :P
Baridas nie awansuje. Będą mieli przyjemnie w niższej lidze :D
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
a tak w ogóle, miałeś przecież rezygnować, nie?
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Tak. Zrezygnowałem. Nowego nie wybrali...
Odpowiedz Permalink
Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste
szkoda, jakbym wiedział to bym się zgłosił ;)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Może się nie znam, ale wierzę, że Baridas wygra.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no to ten... czytując klasyka "Pozamiatane" :)
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
∞ Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, 30.01.2017 r. o 18:22:01
no to ten... czytując klasyka "Pozamiatane
Mam nadzieję, że chciałeś napisać cytując ;)
No i... Baridas wygra ;)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no cytując :) ręka się ten tego... i tak wyszło :) Baridas!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Trzeba sobie pomagać, co nie? :)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
No pięknie...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Ciekawe czy trener "naszej" kadry postawi na młodzież tym samym dając Barodasowi pewne fory ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.