Żołnierz Sarmacki, Laurẽt Gedeon I, 03.02.2017 r. o 16:29
Specjalsi torują drogę do bazy

Szanowni Sarmaci!
5dogx11C.png
Przeformowanie w wojskach specjalnych trwa, a działania przerzutu sił i środków powoli zbliżają się do finału. Jak już poprzednio pisałem,, w dniu 29 stycznia br. ok. 6.00 okręty podwodne wyruszyły w rejs patrolowy. Godziny mijały i z początku załogom okrętów wydawało się, że wszystkie wachty jak zwykle miną bez większych emocji. Niestety na wysokości miejscowości Eldorat sonary niespodziewanie napotkały znajome lecz już dawno nie słyszane dźwięki. Odbierane sygnały echolokacyjne z każdym metrem były coraz bardziej wyraźne i już po chwili nasłuchowcy nie mieli już żadnych wątpliwości, że przed okrętami pojawiło się pole minowe.

AwWdUG3E.png
foto. miny morskie.

Po dokładnym oznaczeniu akwenu morskiego i naniesieniu wielkości pola minowego ma mapę morską okręty wyruszyły dalej kontynuować rejs. Szlak do Anheim nie spłatał załogom innych niespodzainek i dalsza podróż aż do portu przebiegła spokojnie.

31 stycznia 2017 roku kolejna partia sprzętu przeznaczonego dla jednostek specjalnych została załadowana na okręty i już 1 lutego konwój w szyku ubezpieczonym, pod eskortą wyruszył w rejs do Anheim.
Dowódcy okrętów dostali szczegółowe mapy w celu wytyczenia trasy z ominięciem niebezpiecznych rejonów pół min morskich.

n5ylKc7B.png
foto. konwój.

Współczesne okręty Książęcych Sił Zbrojnych zdolne są do przerzutu drogą morską dość znacznej ilości różnego rodzaju uzbrojenia i wyposażenia, a jeśli zajdzie też taka potrzeba to można ładować wszystko co jest niezbędne.
5G71pZn6.png
foto. przekrój okrętu desantowo-logistycznego.

Przed wpłynięciem do portu część żołnierzy z Kompanii Morskiej przetrenowała manewr szybkiego przemieszczenia się z łodzi na ląd. Był to element zgrywania się doświadczonych żołnierzy z żołnierzami świeżo przybyłymi do pododdziału.

91Lw67sT.png
foto. ćwiczony element desantu z morza.

Kolejne dni mijały żołnierzom przybyłym do nowej bazy na rozładunku sprzętu oraz drobnych remontach. Gdy się trochę ociepli planowany jest gruntowny remont budynków oraz modernizacja elektrotechnicznych systemów ochrony koszar.

W dalszych planach związanych z tworzeniem bazy po zakończeniu poboru oraz rekrutacji do służby zawodowej w KSZ planowana jest uroczysta przysięga wojskowa. Miejmy też nadzieję, że na morzu pojawią się też saperzy, którzy zlikwidują pole minowe, a służby specjalne ustalą do tego czasu kto miał interes by takie pole powstało w pobliżu sarmackich wód terytorialnych.


PS: W związku z trwającą nadal rekrutacją chętnych do wstąpienia w szeregi pododdziałów wojsk specjalnych zapraszam do kontaktu poprzez Pocztę Konną.

wIVYx1L2.png

(-) mjr. Laurencjusz mar. MaHi at
Dotacje
1 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Gotfryd Slavik de Ruth, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
6 577,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Jurand Swarzewski, Sorcha Raven, Gotfryd Slavik de Ruth, Yennefer von Witcher, Henryk Wespucci, Tomasz Ivo Hugo, Emanuel Śmigło, Julian Fer at Atera, Krzysztof von Thorn-Macak.
Komentarze
Gotfryd Slavik de Ruth
Ho ho to się kolega rozkręca i bardzo dobrze :)
Serce rośnie jak widać naszych chłopców w akcji i pełnej gotowości do działania.
Permalink
Henryk Wespucci
Pogubiłem się, czy tego typu operacji nie powinna wykonywać Książęca Marynarka Wojenna? Ale tak to super że się chociaż tu coś dzieje :D
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Połączoną operację przerzutu wojsk zgodnie z otrzymanym zezwoleniem realizuje również Książęca Marynarka Wojenna, za co dziękuję ;)
Odpowiedz Permalink
Emanuel Śmigło
Miny morskie nie wydają dźwięków, więc sonar pasywny ich nie wykryje. Tym samym musiały zostać wykryte przez sonar aktywny, który jest niezmiernie rzadko wykorzystywany przez okręty podwodne z uwagi na ich skryty charakter działania. Trudno niespodziewanie wykryć coś, czego się szuka. Ponadto, zasadne wydaje się wykorzystanie dedykowanych jednostek jakimi są trałowce, a nie drogich okrętów podwodnych, których operacje przeciwminowe są drugorzędnym celem.
Permalink
Laurẽt Gedeon I
Mam nadzieję, że do zwalczania min zostaną skierowane specjalistyczne jednostki KMW. Nasz konwój tylko je ominął ;)
Odpowiedz Permalink
Julian Fer at Atera
Miny trzeba usunąć zanim ktoś się natnie ;)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.