Krasnoludy i Synowie w wyścigu o mistrzostwo
Seria wydawnicza: 28 sezon

Za nami trzynaście kolejek Ekstraklasy. Komu sprzyja szczęście, a kogo wciąż prześladuje pech? Czas na krótki raport po prawie 3/4 sezonu.

91v6D739.jpg

Po 13. kolejce w grze o mistrzostwo pozostają już tylko dwie ekipy. Na pierwszym miejscu znajdują się wieczni wicemistrzowie, czyli Krasnoludy prowadzone przez Helmuta Walterycza. Ekipa z Rantiochii zdaje się zmierzać po drugi w historii tytuł wicemistrzowski. Nad drugimi Synami ma tylko trzy punkty przewagi, ale dodatkowo o wiele lepszy bilans bramkowy. Dlatego nawet porażka w bezpośrednim starciu ze Świeckimi nie wystarczy do utraty pierwszego miejsca. Trzeba jednak pamiętać, że Krasnoludy bardzo "lubią" zajmować drugie lokaty - na koncie mają dziesięć tytułów wicemistrzowskich, z czego cztery zgromadzone w ostatnich pięciu sezonach.

Za plecami liderów czają się dominatorzy. Trzy tytuły mistrzowskie Synów w ostatnich trzech sezonach budzą uznanie. Jednak wciąż jest to dalekie od wyczynu Słoników - sześciu ekstraklasowych triumfów z rzędu. Jednak dominacja Świeckich zdaje się powoli kończyć. Podopieczni Michała Michaelusa słabo radzą sobie na własnym obiekcie, gdzie w sześciu meczach zdobyli zaledwie osiem punktów. Tylko fantastyczna postawa na wyjazdach, komplet siedmiu zwycięstw, pozwala Synom pozostawać w walce o mistrzostwo. I w tym kontekście fakt, że drugie bezpośrednie starcie kandydatów do mistrzostwa odbędzie się w Rantiochii zdaje się przemawiać na korzyść Świeckich.

HL6NUuo5.jpg

W środku tabeli mamy dawno nie widziany ścisk. Miejsce nagradzane brązowymi medalami od miejsca karanego degradacją do Pierwszej Klasy dzieli tylko sześć punktów. Zatem w grze zarówno o medale, jak i o utrzymanie pozostaje aż sześć ekip. I każda z drużyn ma swoje problemy. Po ośmiu kolejkach grodziskie Anioły nie miały żadnej porażki na koncie i były w grze o mistrzostwo. Jednak po tej świetnej formie nie ma już śladu. W ostatnich pięciu meczach Anioły poniosły aż trzy porażki i raz zremisowały. Wyraźna zniżka formy doskwiera także w Auterrze, gdzie ostatnie osiem spotkań przyniosło tylko jedno zwycięstwo. Tendencje zniżkowe zauważalne są także w Czarnolesie (aktualnie pięć meczów bez zwycięstwa, w tym trzy porażki z rzędu) oraz w Margon (cztery ligowe mecze bez zwycięstwa).

Dla odmiany dużo lepsze nastroje panują u Republikanów i Grabarnii. Po kiepskich występach z pierwszej rundy zdaje się już nie być śladu. Scholandczycy odnotowali właśnie piąty kolejny mecz bez porażki. Z kolei Zombiaki, które dopiero co znajdowały się głęboko pod kreską po serii trzech kolejnych zwycięstw mogą się nawet włączyć do walki o medale.

4YOKkdkJ.jpg

Kto zatem będzie walczył o jakie cele? Patrząc na dotychczasowy dorobek i formę w ostatnich meczach stawiamy, że o brązowe medale powalczą Anioły, Republikanie i Grabarnia. Jednym ze spadkowiczów będzie natomiast ktoś z trójki Auterra, Czarnolas, Konie.

A może do gry o utrzymanie włączą się jeszcze Angstrem i Piraci? Póki co pierwszy z zespołów traci do bezpiecznej strefy sześć punktów. Patrząc na dotychczasowy dorobek punktowy wydaje się to być dużo. Ale dopóki piłka w grze nie można skreślać żadnej z drużyn.

Tabela Ekstraklasy po 13. kolejce:
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
FKK Rantiochskie Krasnoludy
Synowie Wandy
KS Anioły Grodzisk
FC Auterra
Republikanie Scholandia
FC Czarnolas
CKS Grabarnia Grodzisk
Margońskie Konie
FC. ANGSTREM
Piraci z Feru
13
13
13
13
13
13
13
13
13
13
32
29
20
18
17
16
15
14
9
8
33:9
25:7
17:12
16:15
15:13
14:13
8:10
12:22
5:21
11:34
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste.
Serduszka
6 428,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Laurẽt Gedeon I, Fryderyk von Hohenzollern, Vanderlei Bouboulina-à-la-Triste, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, Król Patryk I Labacki, Krzysztof von Thorn-Macak, Mustafa Owski, Michaś Elżbieta II, Orjon von Thorn-Surma.
Komentarze
Thimoteus ik Hohentsolern
Hej Hej! Pokazał pan lud Irlandzki! Nie wie pan z kim ma pan do czynienia
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Panie Wrigley bez nerwów ;) może to przebierańcy? '-'
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
Kim jest Lud Irlandzki? Znam tylko Lud Morvański!
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Gratki Michaelus! :D Rarogonia jest dumna!
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
"Ekipa z Rantiochii zdaje się zmierzać po drugi w historii tytuł wicemistrzowski. " - Powinno być: "drugi w historii tytuł mistrzowski".

Krasnoludy jak dotąd były 10 razy wicemistrzami. Stąd ich miano: "wiecznie drudzy" ;)
Odpowiedz Permalink
Michaś Elżbieta II
Lud morvanski, taaak!
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Krzysztof. Tak, miło być o szansach na "drugi w historii tytuł mistrzowski". Przemęczenie, coś gorszego, albo realioza. Niestety możliwość edycji zamyka się za szybko.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.