Sarmacka Liga Piłkarska, Mustafa Owski, 21.03.2017 r. o 10:56
SLP Druga Klasa - końcówka sezonu
Seria wydawnicza: 28 sezon

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
pi1aosw6.jpg


Walka o awans do SLP pierwszej klasy trwa w najlepsze!

Witajcie fani kopanej!

Kolejny sezon SLP zbliża się ku końcowi, a walka cały czas trwa. Zarówno w dolnej częsci tabeli jak i górnej cały czas trwa walka o jak najlepsze miejsca, i na dobrą sprawę pewników jest bardzo mało.
Spójrzmy na obecną sytuację w lidze, i spróbujmy przeanalizować co się dokładnie dzieje:

fVdJIwkR.png

Zaczniemy od dołu tabeli.

Tutaj ostatnie dwa miejsca i pewnymi faworytami do spadku są Ormal Altbork, oraz Czarny Las Czarnolas zespoły zajmujące kolejno 9 i 8 lokatę.
Obydwie drużyny w tym sezonie niestety spisują sie fatalnie.
Ormal kontynuuje tendencję spadkową z ostatniego sezonu, natomiast Czarny Las Czarnolas spada z powrotem do SLP 3 klasy, a szkoda, bo awansowali do Klasy 2 z drugiej pozycji i wydawało sie ze moga powalczyc o utrzymanie. Szkoda.

Nieco inaczej wygląda sytuacja SKSV Loardia Auterra. 13 punktów, i nadal zachowują szanse na utrzymanie się. Sztuka ta moze byc bardzo ciezka do osiągnięcia, tym bardziej ze kolejne dwa mecze SKSV gra z pierwszymi dwoma zespołami ligi, natiomiast ostatni mecz z Hetmanem Grodzisk który walczy o awans.
Szanse na punkty SKSV ma na pewno w walce z ostatnim Ormalem Altbork oraz BP Almerą - bezpośrednim rywalem o

Reszta tabeli

6 miejsce w tabeli z 15 punktami zajmuje BP Almera.
Beniaminek, spisujący sie lepiej od Czarnego Lasu Czarnolas obecnie walczy o utrzymanie, ale tak na prawdę wszystko sie może zdarzyć.
Przy 5 meczach do końca każdy może sie potknąć, i zespół z Almery moze jescze awansować na wyższą pozycję, jednak na awans do wyż\szej klasy rozgrywkowej nie ma co liczyć.
Kazde potkniecie w nastepnych meczach z kolejno Hetmanem Grodzisk, Lwami Port Dostojewsk, Lokomotivem Balmustan moze drogo kosztować, ale najwazniejsze dla BP Almery bedzie spotkanie w 17 kolejce z SKSV Loardia Auterra.

5 miejsce okupują Lwy Port Dostojewsk, spadkowicze z Pierwszej klasy SLP. W tym sezonie sprawują sie różnie, potrafią jednak sprawic problemy najlepszym zespołom. Mają spore szanse na utrzymanie i teoretyczną na awans. Pozostały im 4 mecze ale pomyłki zdarzyć się nie mogą. Walka w środku tabeli trwa.

4 miejsce i bardzo dogodną pozycje do ataku na ostatnie premiowane awansem miejsce ma Lokomotiv Balmustan. 20 punktów na koncie czyli tyle samo co 3 zespół w tabeli jednak jeden mecz mniej. Poza następnym spotkaniem z liderem, mecze w teorii z łatwiejszymi przeciwnikami. O awans bedą walczyli z Hetmanem Grodzisk.

3 miejsce zajmuje Hetman Grodzisk. Konsekwentna agresywna taktyka od początku sezonu wydaje sie służyć Hetmanowi. 4 nastepne spotkania z 4 zespołami poniżej hetmana w tabeli zapowiadają jednak ciężką walkę. Lwy przy takiej samej ilości spotkań tracą 2 punkty, a Lokomotiv ma jedno spotkanie mniej i tyle samo punktów.

2 miejsce przypada najlepiej sprawującemu sie beniaminkowi : Betonowi Eldorat. Wszystko wskazuje na to że zespół Mustafy Owskiego walczyć będzie o pierwsze miejsce w lidze z Hrabiami. Wyraźna przewaga nad 2 i 3 zespołem w tabeli, i kolejne spotkania z zespołami z dolnej jej części są dobrym prognostykiem. Awans jest pewny, pytanie z którego miejsca?

Niekwestionowanym liderem SLP Drugiej Klasy jest RVT Hrabia Ruhnhoff. Jedna porazka w lidze (z drugim w tabeli Betonem Eldorat), sukces w pucharze (dotarcie do półfinału) pokazują jak silnym zespołem są popularne Telewizorki. Swój ostatni mecz w tym sezonie zagrają z Betonem Eldorat, i zapewne ten mecz zdecyduje o pierwszym miejscu SLP Drugiej Klasy.


Koniec.

Tak wygląda sytuacja w SLP Drugiej Klasie. Do końca sezonu będę informował o każdej następnej kolejce (zarówno spotkań jak czegoś mocniejszego). Walka zapowiada się fascynująco.

Stay concrete, stay hard, never cruble! Beton Eldorat pozdrawia.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paviel Gustolúpulo, Jack von Horn, Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo.
Serduszka
10 336,00 lt
Ten artykuł lubią: Cudzoziemiec, Michał Michaelus, Paviel Gustolúpulo, Krzysztof von Thorn-Macak, Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Juliette Alatriste, Jack von Horn, Kuba Hogh-Sedrovski, Laurẽt Gedeon I, Orjon von Thorn-Surma, Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener, Timan Demollari, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Będzie można dołączyć w przyszłym sezonie w nowa drużyną ;)
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Na pewno bedzie jakas druzyna do przejecia.(nazwe zawsze mozna zmienic) Sam przejalem Beton Eldorat i da sie dobrze nabtym wyjsc
Odpowiedz Permalink
Jack von Horn
OOOO Hetman Grodzisk ole, oleo le, oleo le !!!
Odpowiedz Permalink
Thimoteus ik Hohentsolern
Jihymed planujesz założenie teamu? Ja po stworzeniu sobie kalendarza mam już team :).

#wilkiNadchodzą...
Odpowiedz Permalink
Kuba Hogh-Sedrovski
Sezon do uratowania. ;) Jak nie będzie wpadek, takich jak z Hetmanem(0-5) to utrzymamy się.
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
Będzie krew, pot i łzy ale... będzie też zwycięstwo! :)
Odpowiedz Permalink
Arcadio Norbert dal Deliart-Wissener
Tam chyba w jednym miejscu niedokończone, ale ja się na tym nie znam i pewnie jestem ślepy, albo ewentualnie tak miało być. Pewnie to o mojej ślepocie. :P
(Jak zwykle serducho daję, bo mam duże serducho. ;))
Odpowiedz Permalink
Mustafa Owski
Faktycznie coś uciekło zaraz przed rozpoczeciem "Reszty Tabeli". Cóż. Choroba nie sprzyja pisaniu. Dwa razy sprawdzałem i jednak cos przebrnęło ;D Dzięki za zauwazenie.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.