Dom von Thorn, Cudzoziemiec, 28.03.2017 r. o 10:10
Galeria von Thorn odświeżona! Patryk Vindsor stypendystą Fundacji vT
Seria wydawnicza: Galeria von Thorn

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
cropped-Beztytu%C5%82u18-1.pngJuż blisko rok funkcjonuje Galeria von Thorn w swej zmienionej formie. Ten czas poświęliśmy głównie zbieraniu nowych materiałów, uzupełnianiu starych zbiorów, porządkowaniu ich, rozwojowi. Dzięki temu początkowe dwie sale tematyczne rozrozły się do aż siedmiu wspaniałych wystaw, na których prezentujemy Wam obrazy, wystawy, kolekcję znaczków i monet, zbiór materiałów audio-wideo, wspaniałą bibliotekę różnorodnych mikronacyjnych dzieł piśmiennictwa (kilkaset pozycji!) oraz niezwykłe, wielkie i wciąż rozbudowywane archiwum tego, co chcemy uratować z dziejowej zawieruchy — archiwum stron mikronacji wszelakich.

Starając się o to by nasza, i Wasza przecież, galeria wciąż była żywa, rozwijała się, zdobywała nowe materiały, nie zapominamy także o wygodzie korzystania z niej. W ostatnich dniach przeprowadziliśmy remont naszej strony, dostosowując jej funkcjonowanie także do urządzeń mobilnych. Dzięki współpracy z Heach Enterprises Holding Inc. nasza strona wzbogaciła się o wspaniałą wizualną oprawę. (Klikając w poniższy obraz przejdziecie do odświeżonej Galerii, zachęcamy!)

Il8Ci35z.png

Oczywiście nie spoczywamy na laurach. Galeria von Thorn wciąż pracuje, i wciąż pragnie się rozwijać. Poszukujemy osób, które chcą nam pomóc, które mają w sobie żyłkę szperacza, archiwisty, umieją wykorzystywać narzędzia dostępne w internecie do wynajdowania mikronacyjnych perełek, albo mają niebywały instynkt by je wywęszyć, albo zdolności komunikacyjne by rozmawiać z najstarszymi mieszkańcami v-świata o ich archiwach. Pomożecie?

4311H8iv.png

zozpHCCk.pngJesteśmy pierwszą i jedyną tego typu inicjatywą w Księstwie Sarmacji i całym wirtualnym świecie. Galeria pierwotnie otworzyła swe podwoje w dniu 6 rocznicy powstania Księstwa Sarmacji — 25 maja 2008 r, a następnie wróciła do życia w 2016 roku, ponownie w rocznicę powstania Księstwa Sarmacji.

Byliśmy świadkami wydarzeń i najróżniejszej wirtualnej twórczości. Naszym celem ustanowiliśmy zadbanie o zachowanie tej mikronacyjnej spuścizny. Specjalnie dla twórców kultury w Sarmacji uruchomiliśmy także specjalny, dedykowany im, program stypendialny. Podobny działał już wcześniej, a jego uczestnikiem była m.in Diuczessa-Wspomożycielka Karolina von Lichtenstein.

Dziś mamy przyjemność ogłosić, że Galeria i Fundacja domu von Thorn swoim stypendialnym programem obejmuje kolejnego świetnie zapowiadającego się twórcę — pana Patryka Vindsora. Patryk zamieszkał w Sarmacji w połowie lutego bieżącego roku, a jednak jego fascynacja mikronacjami sięga daleko daleko wstecz... Dawno temu (kilka lat) przeglądał pewien numer magazynu CD-Action (!) i tam napotkał artykuł o wirtualnych państwach (autorem był Avistack). Z stamtąd dowiedział się, że istnieją i poznał pierwsze informacje o Sarmacji, a w tym roku postanowił do nas dołączyć. Z wykształcenia jest mgr lic. turystyki i rekreacji i ma o tym spore pojęcie. Dodatkowo interesuje go medycyna naturalna (stąd artykuły o ziołach), a także sport — głównie kalistenika (to aktywność polegająca na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała) i sztuki walki. To jednak nie wszystko, bowiem Patryka interesują także religie świata. Nasz stypendysta najmocniej czuje się właśnie w turystyce. Z tej pasji wypływa chęć przebudowy Grodziska jako miasta przyjaznego dla turystów, oferującego im wiele ciekawych atrakcji (Patryk niedawno został burmistrzem KMG). W przyszłości chciałby zająć się także dziennikarstwem oraz założyć w Sarmacji związek wyznaniowy. Nie wykluczone także, że za jakiś czas... powstanie w naszym kraju narracyjny szpital dla ofiar realiozy.

Wsparcie dla Was, finansowanie naszej pracy, nie byłoby możliwe gdyby nie nasi dobroczyńcy. Liczne grono Mecenasów Galerii wsparło nas niemałymi kwotami, a środki te wciąż są potrzebne. Przykładowy program stypendialny to suma 50 000 libertów. Pragniemy także rozwijać naszą kolekcję monet, a ceny tych cudeniek niekiedy idą w dziesiątki tysięcy libertów. Pomożecie nam także w tym?

LoC5G4xb.png
Serduszka
11 815,00 lt
Ten artykuł lubią: Rihanna Aureliuš-Sedrovski, Krzysztof von Thorn-Macak, Orjon von Thorn-Surma, Roland Heach-Romański, Tomasz Ivo Hugo, Paviel Gustolúpulo, Juliette Alatriste, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Patryk Vindsor, Konrad Jakub Arped-Friedman, Alfred Fabian von Tehen-Dżek, Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski, John Rasmusen, Andrzej Fryderyk.
Komentarze
Rihanna Aureliuš-Sedrovski
Gratuluję Patryk ;)
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Gratulacje dla Fundacji, ładna strona wygląda coraz ładniej :)
Gratulacje dla Pana Patryka. Nie sądziłem, że nasze zainteresowanie Sarmacją sięga tego samego momentu. Ja też jestem z "sidiakszonowego rzutu" ;) Nawet miałem jednliterowy nick :D
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Bardzo ładnie!
Aczkolwiek jestem skrępowana. Próbuję wejść do sal tematycznych, ale udało mi się dostać jedynie do tej "Nasi mecenasi".
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Juliette! Dzięki za info, już to poprawiam!
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Już powinno być ok :)
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Tak na marginesie, każdy sobie tak w ciemno lajkuje a nikt nie zaglądnął, by faktycznie pozwiedzać? :D
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Na to wychodzi ;) Smutne to!
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Może Ci ludzie również popierają sam fakt wyjścia z inicjatywą aniżeli samą jej treść? Smutne to! :D
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
To tak jak z ustawami ;P
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Strona miodna, a dla stypendysty wielkie gratulacje!
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Kto nie zaglądał? Dawno Wicehrabiemu pisałem o tym felerze ;-) W chodziłem sobie przez górne menu
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Swoją drogą i na marginesie, przydałaby się lista stypendystów w zakładce "Stypendia"
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Doskonały pomysł!
Dodamy :)
Odpowiedz Permalink
Juliette Alatriste
Królewski honor uratowany :P
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
No i brawa ;) będę zaglądał do Galerii może czasem coś sobie znajdę :D
Odpowiedz Permalink
Patryk Vindsor
Niezmiernie mi miło czytać artykuły tyczący się mojej skromnej osoby :)
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
Cud, miód i rodzynki!
Odpowiedz Permalink
Alfred Fabian von Tehen-Dżek
Miód z rodzynkami? ;D no nie... Herezja jakaś ;D miód i orzeszki nie rodzynki ;D
Odpowiedz Permalink
Jahn Dagobard ik Thórn-Mákovski
To ja tu jestem od rozpoznawania herezji! :D Orzeszki są oklepane. Rodzynki, to brzmi dumnie.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Rosponsive tak bardzo. Wybaczcie, ale dostaję udaru, jak mi się strona tak rusza. Stary jestem. Poprzedni wygląd był lepszy.
Odpowiedz Permalink
Cudzoziemiec
Niestety nie ma takiego co dogodzi każdemu.
Stara strona była brzydka :)
Odpowiedz Permalink
Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza
no i gicio :) miód pitny normalnie :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.