Holding MaHi hito, Julian Fer at Atera, 09.04.2017 r. o 13:42
Czas zbiorów w bananoladii
Seria wydawnicza: Gospodarka

Gdy pod hasłem La Libertad de Banano (Niech żyje bananowa wolność) dotarłem do Ciuad de Bravo i jako samozwańczy El Komendante CdB bez problemów Laurencjusz MaHi AT Atera przejął tam pod koniec kwietnia 2016 roku władzę to nie zdawał sobie sprawy jakie bogactwa i niespodzianki kryje ta opustoszała i prawie dzika kraina.

l4462rK9.png
foto. flaga bananolandii.

Z początku mi oraz świeżo zwerbowanym do La Militia El Regulo milicjantom zaraz po przejęciu miasta żyło się błogo i dostatnio, ale później zaczęła doskwierać mi nuda i naszła mnie chęć sprawdzenia co tu ciekawego można znaleźć.

Karczując z tubylcami zarośnięte pola bananowców natknąłem się na wiele ciekawych stworzeń, które wyrosły wśród zgniłych kiści bananów. Pierwszym dziwnym stworzeniem była dość specyficzna żmija, która bardzo dobrze zaaklimatyzowała się oraz maskowała wśród drzew bananowców.
s5lfp6Jc.jpg
foto. víbora de plátano Amarillo - bananowa żółta żmija.

Najgorsze jednak było coś innego, bo największym problemem okazały się być małpy, które pożerały w oka mgnieniu wszystkie banany jakie udało się im znaleźć. Przez pierwsze kilka miesięcy zbiory były więc marne, ale obserwując małpy doszliśmy też do kilku ciekawych wniosków. Przede wszystkim każde stado małp miało swego króla, któremu każda małpa przynosiła po kilka bananów jako oznaka poddaństwa. Po drugie trzeba było jakoś spróbować ustalić język, w którym małpy się komunikowały i po trzecie spróbować zminimalizować straty bananów.

W tym celu na przeszpiegi do dżungli wysłaliśmy dwóch przebierańców, którzy mieli zadanie wtopić się w tak zwany tłum i zbierać informacje.

W7106QhW.jpg
foto. szpiedzy bananowi.

Po powrocie wysłanników z dżungli postanowiliśmy wysłać kilka transportów z owocami do małpich króli. Jak się okazało był to strzał w dziesiątkę, bo każdy małpi król, aż pękał z zachwytu tańcząc swój taniec szczęścia.

dtnMH163.png
foto. taniec bananowego króla na podarkach.

Obecnie banany są przygotowywane do transportu, który ruszy już niebawem w drogę.

Nasz rzeźbiarz ludowy postanowił uwiecznić jedną ze znamienitych sarmackich postaci. Dla osoby, która pierwsza napisze w komentarzach pełne dane przedstawionej w rzeźbie osoby nagroda.

oQy1Vpl9.jpg
foto. kto to?

KONKURS

Na zakończenie chciałbym ogłosić konkurs na rzeźbę w bananie.
Prace należy zamieszczać w komentarzach pod artykułem do 16 kwietnia 2017 r.

Nagrody:

I miejsce - 5000 lt + złota statuetka,
I miejsce - 2500 lt + srebrna statuetka,
I miejsce - 1000 lt.


Cdn.

(-) Julian
KeA6nmJo.png
Vice El Komendante CdB
Dotacje
500,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Fryderyk von Hohenzollern.
Serduszka
5 000,00 lt
Ten artykuł lubią: Fryderyk von Hohenzollern, Thimoteus ik Hohentsolern, Henryk Wespucci, Benito Octavius, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Laurẽt Gedeon I, Yennefer von Witcher, Gniewosz Sforski, Sorcha Raven.
Komentarze
Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.