Trybuna Diuków, Orjon Surma, 09.04.2017 r. o 19:30
Historyczny traktat, nowelizacja finansów, zwołanie Sejmiku - wieści z STS

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
tKdeTno1.png
Granica nareszcie ustalona!
Podpisano traktat między Starosarmacją a Sclavinią
c5F9eu4g.jpg
Podpisywanie ostatecznych ustaleń. Po lewej: Paviel von Thorn-Broniek, po prawej: Roland Heach-Romański.
Po prawie dziesięciu latach "prowizorki" problem granic Sclavinii i Starosarmacji został ostatecznie rozwiązany. W dniu dzisiejszym, na szczycie w Arminborgu, ok. 17:40 czasu grodziskiego, Konsul Sclavinii - Roland Heach-Romański oraz Namiestnik Starosarmacji, Paviel von Thorn-Broniek, podpisali układ graniczny, będący rezultatem rozmów między obiema stronami.
Niejasności co do przebiegu granicy pojawiły się pół roku temu, kiedy to ówczesny Konsul, Otto von Spee-Asketil, będący także dyrektorem Kolegium Nauk Przyrodniczych, poruszył ten temat na forum Konsulatu. Sprawą zajęły się wówczas władze Starosarmacji, w osobie byłego Namiestnika, Orjona baroneta von Thorn-Surmy. Zawieruszenia związane z problemami z aktywnością oraz próbami połączenia obu prowincji spowodowały jednak przesunięcie tego tematu na plan dalszy. Powrócono do niego, gdy Konsulem Sclavinii został Roland Heach-Romański. W styczniu br. udał się on do Grodziska, by uzgodnić ostateczny przebieg granicy.
Dzisiaj ten problem został definitywnie rozwiązany. Władze obu prowincji wyraziły nadzieję, że ten dokument otworzy dobrą współpracę między Grodziskiem a Eldoratem, nie tylko w kwestii granic.

Zmiany w finansach Starosarmacji
Nowy dekret o opłatach i podatkach
a932geW3.jpg
Namiestnik przemawia przed dziennikarzami.
Namiestnik Starosarmacji podpisał i opublikował nowy dekret o opłatach i podatkach prowincjonalnych. Paviel von Thorn-Broniek w komunikacie podkreślił najważniejsze zmiany, które wprowadza nowy akt prawny. Należą do nich m.in. pobieranie podatku od osób posiadających co najmniej 10 tysięcy libertów, stała kwota opłat za lenno, niezależna od prowadzonej narracji czy wprowadzenie opłaty za posiadanie instytucji (co najmniej jednej na terenie prowincji). Z tych opłat zwolnieni zostaną obywatele Starosarmacji.

Zbiera się Sejmik Koronny
Wybierze on m.in. nowego Namiestnika
lUx99Sii.jpg
Sejmik Koronny na obradach w styczniu 2017r.
Jego Książęca Mość Tomasz Ivo Hugo zwołał Sejmik Koronny na dzień 15 kwietnia 2017r. i powołał na funkcję Marszałka-Seniora najstarszego stażem obywatela Starosarmacji, Zbyszka diuka von Thorn-Brońka. Sejmik jest zgromadzeniem wszystkich obywateli Starosarmacji, a zwoływany jest raz na 3 miesiące w celu wyboru Namiestnika oraz dokonania ewentualnych zmian w Konstytucji Starosarmacji. Może on także poruszyć inne tematy, które zaproponują mieszkańcy prowincji. Do udziału w obradach tego Sejmiku uprawnionych jest 16 osób.
Dotacje
2 000,00 lt
Dotychczasowi donatorzy: Paviel Gustolúpulo, Roland Heach-Romański, Tomasz Ivo Hugo, Paulus Buddus.
Serduszka
12 166,00 lt
Ten artykuł lubią: Paviel Gustolúpulo, Thimoteus ik Hohentsolern, Alfred Fabian von Hohenburg Tehen-Dżek, Laurẽt Gedeon I, Roland Heach-Romański, Cudzoziemiec, Fryderyk von Hohenzollern, Eradl Adrien Marcus Pius da Firenza, Gniewosz Sforski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Król Patryk I Labacki, Krzysztof Czuguł-Chan, Paulus Buddus, Henryk Wespucci, Julian Fer at Atera, David de Hoenhaim, Henryk Leszczyński.
Komentarze
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Te nowe opłaty mi się nie podobają:/
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
A można zapytać z jakiego powodu, Panie Sławomirze?
Odpowiedz Permalink
Fryderyk von Hohenzollern
Artykuły informacyjne zawsze na propsie, zwłaszcza te z ciekawą oprawą.
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Można. Co do opłat za instytucje. Ludzie płacą już za powołanie instytucji i za szereg innych podatków związanych z finansowaniem instytucji. Dodatkowo ma być opłata? Co prawda nie czytałem dokładnie dokumentu, tylko to co w artykule, ale tak to zrozumiałem. Opłata, tylko nie wiem czy to ma być stała opłata co ileś tam czy w inny sposób.

Podatek od osób powyżej dziesięciu tysięcy. Zapewne płacili do tej pory podatki tak jak inni. I tak płacili więcej podatków od tych biedniejszych obywateli bo zapewne więcej wydawali. Jednak podatek za to że się myśli i ma głowę na karku by mieć więcej pieniędzy, to niesprawiedliwe według mnie.
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
Do tej pory z podatku byli zwolnieni tylko Ci, którzy mieli na koncie mniej niż 1000 libertów. I tak, stawka była procentowa więc Ci bogatsi płacili więcej. Teraz raz, że stawka dla wszystkich jest taka sama a dwa, że prowincja nie opróżnia kont mieszkańców do samego dna. Bo 10 000lt to jednak trzy miesiące podatków, jest to jednak zmiana z perspektywy mieszkańca na plus.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof Czuguł-Chan
Opłata jest stała, nie skaluje się względem ilości instytucji czy lenn. Nie chcemy ludzi ogołocić czy okradać. My chcemy, żeby byli świadomi społecznie i swoim finansowym wsparciem pozwolili tworzyć atrakcyjną przestrzeń do wspólnego bytowania w Starosarmacji. Pragniemy też zachęcić do powrotu, bo Starosarmacja się opłaca!
Odpowiedz Permalink
Paviel Gustolúpulo
HOT NEWS: znowelizowano również dekret o orderach i odznaczeniach prowincji tak aby móc nagradzać osoby zasłużone dla Starosarmacji a chwilowo nie będące jej obywatelami.
Odpowiedz Permalink
Michał Hodża Kiełbasa-Krakowski
Halyna, zrób mie kapucziny! Te podatki mie wykończo!
Permalink
Julian Fer at Atera
Bardzo ciekawy zbiór wydarzeń :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.