[F1] Wyniki Grand Prix Ciudad de Bravo!!! (wreszcie...)
Seria wydawnicza: Sport

Artykuł został oznaczony jako Artykuł na Medal.
Witajcie Panie i Panowie!

Zbyt długo trzymałem Was w niepewności co do tego komu jak poszło na trudnym torze uliczkowym (przyp. pisownia oryginalna) w Ciudad de Bravo. Sam jak opracowywałem wyniki to przyznam się, że głównie pasjonowałem się walką pierwszych dwóch kierowców, którzy dość szybko zaczęli odstawać od stawki i walczyli łeb w łeb. Ale nie tylko na czele trwała zacięta walka. Zwłaszcza pod koniec wyścigu kiedy to kierowcy zaczęli zjeżdżać na planowane (albo i nie...) pitstopy do boksów w celu zmiany opon i uzupełnienia paliwa.

Ale po kolei. Tytus [TYT] startował z pole position, za nim przyczaiła się Carmen [CAL] która z racji dalszej odległości od linii startowej na dzień dobry miałą 2 sekundy straty do prowadzącego. Za naszą jedyną (jeśli dobrze odczytałem dane z bazy - jeśli jeszcze jakaś dama startuje to poproszę mnie poprawić) kobietą w F1 ustawił się Daniel z 4s straty, później Mustawa Owski z Michaelusem "na plecach". Za nimi ustawiła się reszta stawki. To, że ktoś znalazł się w tzw. reszcie stawki nie oznaczało, że nie liczył się w wyścigu, co było widać po 30 okrążeniu gdzie kierowcy tasowali się lepiej niż karty w kasynie...

Obserwuje nas:
4z4Z71ja.png

Zacznę od tego, że niemal wszyscy kierowcy postanowili jechać na 1 pitstop. Jedynie Jihymed [JNZ] oraz Vanderlei [VAT] zdecydowali się zalać bolid pod korek i ryzykowali zdarciem opon. Czym im się to opłaciło? No, Vanderlei raczej nie będzie miło wspominał tego wyścigu... Co do pitstopów - ich czasów oraz tego kiedy kierowcy decydowali się na zjazd (Książę tym razem trafił idealnie, za to nie popisał się Jacek Gmoch - ale dla niego to pierwszy wyścig) to proszę bardzo poniższą tabelkę:
(kierowca / okrążenie / czas jaki stracił na zjazd i serwis)
Kod
[CZC] / 36 / 19.411s [OVT] / 41 / 15.410s [RCA] / 41 / 10.248s [PAU] / 33 / 11.596s [OWM] / 34 / 14.272s [HUG] / 35 / 10.856s [RHR] / 38 / 13.596s [ARI] / 42 / 10.632s [CLA] / 40 / 11.565s [DJV] / 32 / 17.434s [ZIB] / 39 / 14.432s [DEM] / 30 / 18.039s [PAT] / 40 / 14.079s [JGM] / 43 / 11.096s [GRI] / 28 / 17.549s [MIM] / 33 / 19.641s [TOM] / 40 / 15.540s [TYT] / 35 / 16.804s

Co jeszcze Was może zaciekawić? Oprócz rzecz jasna ostatecznej kolejności w jakiej kierowcy zameldowali się na mecie... Myślę, że ciekawostką może być zmierzone najlepsze okrążenie. Proszę zatem bardzo:
Kod
[CLA] => 17.362 [TYT] => 17.391 [DJV] => 17.635 [PAU] => 17.647 [RCA] => 17.660 [OWM] => 17.699 [HUG] => 17.837 [OVT] => 17.910 [CZC] => 17.942 [PAT] => 18.063 [MIM] => 18.135 [GRI] => 18.192 [TOM] => 18.515 [RHR] => 18.609 [ARI] => 18.904 [DEM] => 18.956 [ZIB] => 19.074 [JNZ] => 19.262 [JGM] => 19.300 [VAT] => 20.153


A co się działo na torze?
Przez dłuższy czas praktycznie nic się nie działo oprócz tego, że Carmen systematycznie, kółeczko po kółeczku zmniejszała stratę do lidera Tymona aż w końcu na na 24 okrążeniu wykorzystała haniebny błąd na jednym z zakrętów i wysunęła się na prowadzenie. Którego nie oddała zresztą aż do samego końca. O tym co się działo w pierwszej połowie wyścigu "opowie" poniższa tabelka.
W pierwszym wierszu jako nagłówku kolumn jest numer prezentowanego okrążenia (wyciąłem 2/3 danych bo i tak by nic nie było widać...), następnie w pierwszej kolumnie mamy pozycję kierowcy a w komórkach jest jego skrótowiec i czas jaki osiągnął po ww. okrążeniu. Wszystko jasne? Mam nadzieję, że będzie jaśniej jak spojrzycie na tabelkę:

gyJSt5A7.png

Jak widać na załączonym obrazku na 24 okrążeniu Carmen obejmuje prowadzenie, widać również ciekawe przetasowania na pozycjach 6-8. Widać również bardzo szybki spadek Timona [DEM] z 14 pozycji na odległą 18 lokatę. Za to najciekawiej się zaczęło robić kiedy to w trakcie 28 Gniewosz Sforski [GRI] zapoczątkował zjazdy do boksu. Co prawda spadł o 3 pozycje ale bardzo szybko odzyskał a wręcz nadrobił gdyż przed zjazdem znajdował się na 9 pozycji ana 36 okrążeniu zajmował pozycję 8. Udało mu się nawet wskoczyć do pierwszej siódemki ale tylko na chwilę... Za to świetnie przeprowadzony pitstop pozwolił Carmen odjechać dalsze 4s przed Tytusa i choć to Tytus jechał szybciej w końcówce wyścigu to już nie udało mu się dogonić rywalki. Co jeszcze można dodać jako ciekawostka? Robert von Thorn startujący z 8 pozycji o mało co by zakończył wyścig na miejscu 3! Niestety nie uratował go rekordowo krótki postój w boksie (nieco ponad 10s!) i ostatecznie skończył na miejscu 5.
Ale proszę bardzo, oto tabelka z drugą częścią wyścigu, wraz z klasyfikacją końcową (okrążenie nr. 44):

07fZU64A.png

Carmen [CAL] gratuluję zwycięstwa - nagrody standardowo przepłyną w ciągu 48 godzin. Puli nagród jeszcze nie liczyłem ale sądzę, że będzie tego z 40k do podziału na pierwszą piątkę. Dodatkowo pierwsza trójka otrzyma gustowny puchar :)
Drugie miejsce zajmuje Tytus [TYT] ze stratą około 3,5s.
Około 6s za nim jako trzeci przyjechał na metę Daniel [DJV] a kolejne 7s później zameldował się Mustafa Owski [OWM] zajmujący pozycję czwartą.
Na piątej pozycji (mój brat) Robert von Thorn [RCA].

Wszystkim kierowcom gratuluję i życzę sukcesów!

===========================

W klasyfikacji generalnej póki co prowadzi Daniel [DJV]. Dalszych miejsc nawet nie liczyłem więc nie podam, sorry :(

===========================
Dziękuję również Radzie Ministrów, która wsparła moją inicjatywę :)P.S.
W dniu jutrzejszym powinien pojawić się szczegółowy opis toru w Anheim ale skoro miałem go opublikować do dziś to dziś uchylę rąbka tajemnicy i zdradzę jego techniczne aspekty.
Jest to tor dla kierowców lubiących prędkość. Znajduje się aż 6 długich prostych, poprzetykane są dość łagodnymi zakrętami i średniej długości prostymi. Długość pojedynczego okrążenia: 6225m. Ilość okrążeń: 31.

Moja rada: Za cholerę nie wiem jak bym ustawił bolid gdybym miał startować...

P.S. 2. Ponieważ niektórzy nie doczytali, że parametry kierowców są niezmienialne a poza tym nikt nie miał pojęcia jaki będą miały wpływ na jazdę to po wyścigu w Anheim włączę możliwość ich edycji (w tym również testowania bolidu). Ale edycję włączę na max 2 tygodnie i później znów wyłączę pozostawiając to jedynie jako opcję (również czasową) dla nowych kierowców.
Serduszka
12 364,00 lt
Ten artykuł lubią: Michał Michaelus, Thimoteus ik Hohentsolern, Konrad Jakub Arped-Friedman, Timan Demollari, Laurẽt Gedeon I, Gniewosz Sforski, Zbyszko Gustolúpulo, Gauleiter Kakulski, Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło, Cudzoziemiec, Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan, Daniel January von Tauer-Krak, Adam Jerzy Piastowski, Król Patryk I Labacki, Tomasz Ivo Hugo.
Komentarze
Michał Michaelus
Gratuluję zwycięzcom. A zmiany ustawień przed startem, no cóż, nie wyszły na lepsze.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Michał: a zmieniałeś w sobotę? Jeśli tak to nie były uwzględnione. Kodzik do wyścigu testowego zbiera ustawienia najbardziej aktualne a kodzik wyścigu głównego (i kwalifikacji) zbiera ustawienia wykonane do północy dnia poprzedzającego - czyli w większości przypadków do będzie piątek...
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Timana, nie Timona.
Odpowiedz Permalink
Laurẽt Gedeon I
Gratuluję autorowi i wszystkim uczestnikom wyścigów oraz oczywiście zwycięzcom.

PS: Pełnoletnich zapraszam w CdB na Gwardyjskie
6B5tTILS.png
Odpowiedz Permalink
Gniewosz Sforski
I znów się nie udało ah... No cóż, gratulacje dla pierwszych miejsc.
Odpowiedz Permalink
Joanna Izabela
O, jak ładnie wyszło :D
Odpowiedz Permalink
Gauleiter Kakulski
Jakiś link, coś? :)
Odpowiedz Permalink
Sławomir von Hohenzollern-Wikidajło
Gratuluję zwyciężą:)
Odpowiedz Permalink
Michał Michaelus
@Krzysztof Właśnie zmieniałem między kwalifikacjami i zawodami. Na cóż. Kolejna rzec, którą już wiem,
Odpowiedz Permalink
Timan Demollari
Kompletnie nie trafiłem z ustawieniami swoją drogą. Zobaczymy, czy uda się to naprawić następnym razem.
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Vanderlei będzie jak najbardziej milo wspominal ten wyścig, gdyż jeździ w tym sezonie rekreacyjnie, ot żeby złapać trochę świeżego powietrza, a nie dla wyników :)

PS. Chris wyslalem do Ciebie dane dot. GP Zielnybor - otrzymałeś, będzie w kalendarzu?
Odpowiedz Permalink
Vanderlei àla Triste v. H. dela Sparasan
Oczywiście Vhris a nie Chris (słownik wie lepiej...)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
To tera po srebro
Odpowiedz Permalink
Tomasz Ivo Hugo
Te tabelki z wynikami, to świetna sprawa.
Moje wyniki już nie tak świetne, trzeba będzie popracować na ustawieniami.
Gratuluję Zwyciężczyni i jak zawsze - Autorowi :)
Odpowiedz Permalink
Adam Jerzy Piastowski
Dobra robota, gratuluję! Szkoda, że nie mam więcej czasu na takie przyjemności ;)
Odpowiedz Permalink
Król Patryk I Labacki
Świetny opis :)
Gratulacje dla zwyciężczyni :)
Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
& z moich obliczeń wynika, że Mustafa jest za mną w generalnej. Liczyłem jak w F1.
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
@Timan: sorry, pisałem na szybko i z głowy. Weezmę poprawkę na przyszłość.
@Gauleiter (i inni): szsm.sarmacja.org
@Vanderlei: dotarło, tor jest na liście oczekujących. Spoko Vhris powstał dlatego, że adres mailowy chris@ był zajęty a v jest obok c :)

@Daniel: a możesz przypomnieć mi jaka jest punktacja w realnej F1? ;)
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
No i jeszcze jedna korekta. Oczywiście Carmen ma skrótowca CLA a nie CAL ;)
Odpowiedz Permalink
Daniel January von Tauer-Krak
@[url] https://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_system%C3%B3w_punktacji_Formu%C5%82y_1[/url],
aczkolwiek ja liczyłem według tej z 2003-09, wierny fan Kubicy, a ta obecna jest taka trochę...
Odpowiedz Permalink
Krzysztof von Thorn-Macak
Punktacja 2003-9 jest jak najbardziej spoko. Dzieki
Odpowiedz Permalink
Albert Felimi-Liderski
Świetnie przedstawione, to bardzo dobrze, że w Sarmie rozwija się także inna gałąź sportu niż piłka nożna. Props! :)
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.