O Teutonii
1lG96YDH.png

5816kKM0.png

rX46Qiro.png

55vJah63.png

286HqMWW.png

0vq2ea3Q.png

1lG96YDH.png


Y9a8BoDF.png

59m0o211.png
Teutonia to piękna, choć niespokojna kraina, gdzie codzienne życie przeplata się z legendą dni przeszłych. Żyje tu lud bitny, mężny i honorowy, który szanuje tradycję i rodzime wartości kultywuje w najdrobniejszej nawet codziennej sprawie.

Właśnie na tej ziemi, w każdym teutońskim domu Teutonizm to pilnie strzeżona relikwia w skarbcach dzielnych teutońskich serc.
P9x73n63.png

Teutonia powstała około lipca roku pańskiego 2003, choć podówczas zwała się inaczej. Były to bowiem czasy Cesarstwa, gdy jeszcze ziemie te nie były częścią Księstwa Sarmacji. W tamtych dniach Cesarstwo, niczym wielki lew, wspinało się na łapach sukcesów powiększając własne ziemie, wpływy i kontakty międzynarodowe, w tym z nacjami zagranicznymi (tu: Królestwo Polonii).

Wzrastające w siłę państwo dodawało chwały i powagi swym mieszkańcom, którzy już podówczas zwali siebie dumnymi teutonamii. Niemniej karty historii potoczyły się inaczej. Aktywność mieszkańców zaczęła spadać, aż w końcu Cesarz musiał podjąć trudną decyzję.

Sierpień roku pańskiego 2004 okazał się okresem decydującym o dalszych losach Teutonii. Aktywność, która poważnie spadła w czerwcu i w lipcu, w sierpniu nie była już praktycznie widoczna. Cesarz nie widząc innej drogi wyboru, przejęty troską o losy Cesarstwa polecił baronowi Nosewiczowi podjęcie rozmów z Księstwem Sarmacji na temat ewentualnego przyłączenia Cesarstwa. Na okres od 10 do 30 sierpnia powołany został Regent w osobie barona Nosewicza. Praktycznie cały sierpnia upłynął pod znakiem negocjacji z Księstwem, które prowadził regent, a o których informowany był Cesarz. Ostatecznie Hołd Teutoński podpisany został 30 sierpnia przez Regenta, choć imieniem Cesarza.

Od tamtego czasu losy Królestwa Teutonii nieodzownie związane są z dziejami Księstwa Sarmacji. Więcej na temat dziejów Teutonii, tak tych internetowych jak i przedinternetowych można znaleźć na kartach opracowań Teutońskiego Instytutu Historycznego
6sVRrJ5z.png

Królestwo Teutonii położone jest na zachód od Kontynentu Sarmackiego na czterech wyspach i jednym archipelagu. Centralnie położona, największa z nich to wyspa Teutonia. Dominuje tu surowy, mroźny klimat, zaś cała masa wyspy przedzielona jest prawie-równoleżnikowo przez pasmo górskie. To tutaj znajdują się największe ośrodki miejskie takie jak: Srebrny Róg (Czyli stolica Królestwa Teutonii), Zielonybor, Runhoff czy Eltdorf.

Ważniejsze lokacje geograficzne wyspy to:
  • Kopalnia Srebra położona na południowy-wsód od Cesarskiego Miasta,
  • Kopalnia Miedzi na północ od Runhoff,
  • Szczyt Mt. Jakob,
  • Jezioro Lokan u stóp Zielonyboru,
  • Rzeka Norte, w delcie której leży Eltdorf.

Na północny zachód od Teutonii leży wyspa Rarogonia. Klimatem bardzo przypomina Teutonię. Jedynym miastem ulokowanym tutaj jest Ab Dorst. Prawdopodobnie ma to związek z tym, że na wyspie znajduje się czynny wulkan Raróg, którego pomruki spędzają sen z powiek okolicznym osadnikom. Jest to teren bardzo górzysty, zaś w jego centrum znajdują się słynne już Gejzery.

Na wschód od Rarogonii położona jest kolejna z wysp, a mianowicie Naservia. Jako jedyna nie posiada miasta prowincjonalnego. Niemniej ma duże walory estetyczne i krajobrazowe. Znajdują się tutaj fiordy, skaliste wybrzeża rzeźbione przez srogie fale północnych wód. Zaś w centrum górskich kotlin znajduje się jezioro Servan.

W skład wysp teutońskich wchodzą jeszcze wyspa Detzonia, z miastem Margon, oraz archipelag Nowoteutoński, na ziemach którego znajduje się królewskie miasto Złoty Gród, gdzie zamieszkuje Królowa Teutonii Joanna Izabela.

Więcej informacji na temat geografii, oraz szczegółowe mapy Królestwa Teutoni znajdziesz na stronach Centrum Kartografii.
70vEksYT.png
Złoty Gród

Złoty Gród jest miastem stołecznym Królestwa Nowej Teutonii - jednego z najpiękniejszych państw wirtualnych. Miasto jest także prężnym ośrodkiem życia znacznej części mieszkańców Królestwa, bowiem mieszka tutaj ponad połowa Teutończyków. Do miasta przyciąga ich niesamowite tempo życia - w Złotym Grodzie dzieją się najważniejsze wydarzenia polityczne, biznesowe i kulturowe całego Królestwa, w związku z czym "być na bieżąco" w praktyce oznacza właśnie "mieszkać w Złotym Grodzie". Z pewnością niewiele jest w wirtualnym świecie miejsc, które w tak urokliwy sposób łączą królewski majestat i narodowe tradycje z nowoczesnym zarządzaniem i stylem życia.
Srebrny Róg

Cesarskie Miasto Stołeczne Srebrny Róg jest stolicą Królestwa Teutonii, jednej z prowincji Księstwa Sarmacji. Miasto powstało 4 grudnia 2004 roku, a jego pierwszym burmistrzem był Krzysztof Konias. Srebrny Róg to miasto o blisko 500 letniej historii, obfitującej w ważne wydarzenia rodzące się na stylu kultury Slavii i Enderasji, Marchii Teutońskiej. Nie można w pełni zrozumieć tego miasta bez poznania jego tradycji z okresu średniowiecza, współczesnego teutonizmu. Obecnie magiczny klimat Srebrnego Rogu tworzy między innymi posiadające własną duszę Stare Miasto i ulokowane w zabytkowych kamienicach liczne stylowe restauracje i puby. Srebrny Róg to miasto, w którym historia przeplata się ze współczesnością, a bogate dziedzictwo kulturowe wpływa na codzienne życie. Aby się o tym przekonać, trzeba tego doświadczyć.
Zielonybor

Znajdujesz się u bram najpiękniejszego miasta w całym Królestwie Teutonii - Zielonyborze! To położone w wysokich górach Teutońskich malownicze miasteczko jest azylem, dla wszystkich tych, dla których Teutonizm to nie tylko puste słowo, ale sposób na życie! Wśród nieskalanej gellońską stopą przyrody, tu w samym centrum Teutonii mężnie bije serce Narodu, tak dumnego i niezłomnego jak górskie szczyty. Dziś Zielnybor jest ostoją spokoju, mąconego jedynie przez szemrzące liczne górskie potoki, sanktuarium nad krystalicznie czystym jeziorem Lokan, które od wieków patrzyło na historię Teutońskiego męstwa. To idealne miejsce na dostatni żywot dla tych, którzy szukają swojego miejsca na ziemi, zapewniającego strawę tak fizyczną jak i duchową. Miasteczko słynie bowiem z bogatej kultury kulinarnej, tradycji i receptur kultywowanych z pokolenia na pokolenie. Rozciągające się zeń górskie szlaki, poprowadzą Cię swymi ścieżkami w głąb siebie i Twojej duszy, a gdy strudzony wracać z nich będziesz, Tu - w domu, czekać na Ciebie będzie kufel najświeższego piwa w regionie i ciepłe, nigdy puste łoże.
Auterra

Auterra to stolica nieistniejącego dzisiaj Królestwa Loardii, które po inkorporacji przez Księstwo Sarmacji przemianowano na Hrabstwo Loardii. Obecnie jest stolicą Ligi Miast Złotego Brzasku w Teutonii. To urokliwe nadmorskie miasto jest bardzo chętnie odwiedzane przez wczasowiczów, zwłaszcza w sezonie letnim. Piękne plaże i gorące słońce przyciągają turystów nie tylko z okolic miasta, ale z całego Królestwa Teutonii i Sarmacji, a nawet spoza jej granic! Auterra mimo swych walorów wypoczynkowych, takich jak specyficzny mikroklimat, czy sprzyjająca całym rokiem pogoda, jest jednocześnie doskonałym miejscem do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Aktywność ekonomiczną miasta pobudza istnienie Alei Biznesowej, a na niej takie punkty jak Loardzkie Centrum Finansowe czy siedziba Korporacji Welberta. Auterra to również miasto o świetnej kulturze. Nasze zabytki słyną z nienaruszonego stanu i zachwycającej architektury. Organizujemy również wiele różnego rodzaju imprez kulturalnych, między innymi dyskoteki, konkursy oraz festiwale i koncerty. Auterra to bez wątpienia miejsce doskonałe do zamieszkania, potrafiące dać swoim mieszkańcom praktycznie wszystko, czego zapragną. Każdy Auterrańczyk jest dumny ze swojego miasta.

PRZYPISY:
1 - Na podstawie publikacji TIH: "Kronika internetowych dziejów Teutonii. Rozdział I: Lipiec 2003 - Lipiec 2004"
2 - Na podstawie publikacji TIH: "Kronika internetowych dziejów Teutonii. Rozdział II: Sierpień 2004 - Grudzień 2004"
3 - Na podstawie mapy fizycznej Centrum Kartografii Marchii Teutońskiej
4 - Na podstawie opisu strony instytucji miasta Złoty Gród
5 - Na podstawie opisu strony instytucji miasta Srebrny Róg
6 - Na podstawie opisu strony instytucji miasta Zielonybor
7 - Na podstawie opisu strony instytucji miasta Auterra


REJENCJE

7WXwG9CQ.png

9Bc24ohq.png

mrZ9m8WB.png

06AvB1B7.png


1lG96YDH.png

Z3R9cNe7.png
o7WuU140.png