Gidena International Airport (GIA)
StY6SN79.png
W dniu 13 lutego 2016 roku Henryk Wespucci -AG281 Dyrektor budowy rozpoczął prace przy budowlane, w celu uruchomienia portu lotniczego w Gidenie w Królestwie Baridasu, który docelowo ma służyć całej Sarmacji. Wedle założeń oraz zgodnie ze zleceniem port ten będzie obsługiwać krajowe, zagraniczne i interkontynentalne loty. Planowane otwarcie portu na dzień 3 maja br. zostało przesunięte ze względu na braki w wyposażeniu loitniska. Ogłoszony przetarg został zakończony, a lotnisko otwarte.

Wieza_1.jpg

Zgodnie z założeniami główny budynek łączy w sobie hale przylotów i odlotów oraz oddane do użytku całkiem pokaźne centrum handlowe. Jak planowano cały kompleks lotniska będzie przyjazny środowisku, dlatego zgodnie z projektem energia elektryczna będzie pochodziła ze znajdującej się niedaleko lotniska elektrowni wiatrowej. Do tego dojdzie biodegradowalna oczyszczalnia ścieków.

Obok lotniska powstaje hotel, który wykorzystywany będzie dla gości Gideny korzystających z lotów tranzytowych i zarządzany będzie przez Zarząd Portu Lotniczego Gidena (ZPLG). Kolejnym długo terminowym projektem jest wcześniej wspominana budowa centrum handlowo-przemysłowego w rejonie lotniska.

Dla ułatwienia dojazdu do lotniska zostanie wybudowana droga ekspresowa łącząca miasto Gidena z portem lotniczym Gidena International Airport (GIA). Mam nadzieję, że w ramach ogłoszonego przetargu na budowę dróg lokalnych na terenie lenna zostaną również ułożone ekspresowe pasy drogowe łączące lotnisko z centrum Gideny.

W dniu 29 grudnia 2016 roku ustalono pierwszy rozkład lotów:
gyclToH8.png
pHkxIr8P.png

Materiały pomocnicze:
1. Zlecenie budowy lotniska.
2. Gidena International Airport (Gia).
3. Lotnisko coraz bliżej... (Gia).
4. Zlecenie na dostawę wyposażenia.
5. Zakończenie prac przy lotnisku (GIA).
6. Atak terrorystyczny. Perspektywa 1 (GIA).
7. Atak terrorystyczny. Perspektywa 2 (GIA).
8. Oferta Linii Lotniczych Gidena (GIA).