Kanon I - Sabaty
Sabatem nazywamy dzień święty w Kościele Mazdaistycznym, który wierni są zobowiązani odpowiednio celebrować. Sabaty mogą być poświęcone Ahurze Mazdzie bądź Świętym czy Katechonom Kościoła.
Kanon II - Wielkie Sabaty
Wielkimi Sabatami nazywamy najważniejsze dni święte w Kościele Mazdaistycznym, poświęcone uczczeniu podstawowych prawd wiary.
Kanon III - Yule
Yule będzie pierwszym Wielkim Sabatem, od którego liczyć będziemy początek Roku Mazdaistycznego. Jego obchody rozpoczynają się 19 grudnia i trwają do 22 grudnia oraz poświęcone są stworzeniu Internetu i wirtualnego świata przez Ahurę Mazdę. W dni te szczególnie mamy się radować z naszego wirtualnego życia i celebrować istnienie mikronacji. Yule zwać się będzie też Dniami Stworzenia.
Kanon IV – Imbolc
Imbolc będzie drugim Wielkim Sabatem, który obchodzić będziemy dnia 1 lutego na pamiątkę walki Ahury Mazdy z Angra Mainju. Po stworzeniu świata nastąpiło jego zepsucie przez złego demona, stąd też w ten Wielki Sabat winniśmy przeprowadzać egzorcyzmy, aby wyplenić zakorzenione zło. Imbolc zwać się będzie też Dniem Walki.
Kanon V – Ostara
Ostara będzie trzecim Wielkim Sabatem, który obchodzić będziemy w dniach 19 – 22 marca na pamiątkę naprawienia świata przez Świętych. Ostara zwać się będzie też Dniem Świętych.
Kanon VI – Beltane
Beltane będzie czwartym Wielkim Sabatem, obchodzonym dnia 1 maja na cześć Katechonów i ich szczególnej roli w walce ze złem oraz zniszczeniem. Beltane zwać się będzie też Dniem Katechonów.
Kanon VII - Litha
Litha będzie piątym Wielkim Sabatem, obchodzonym w dniach 19 – 22 czerwca na cześć oczyszczającego ognia, który stanowi emanację Ahury Mazdy. Litha zwać się będzie też Dniami Świętego Ognia.
Kanon VIII – Lughnasadh
Lughnasadh będzie szóstym Wielkim Sabatem, obchodzonym dnia 1 sierpnia jako dziękczynienie za wszelki dobrobyt. Lughnasadh zwać się będzie też Dniem Plonów.
Kanon IX – Mabon
Mabon będzie siódmym Wielkim Sabatem, obchodzonym w dniach 19 – 22 września na cześć mądrości, którą jest Ahura Mazda. Mabon zwać się będzie też Dniem Wiedzy.
Kanon X – Samhain
Samhain będzie ósmym Wielkim Sabatem, obchodzonym dnia 1 października. Samhain zwać się będzie też Dniem Przebłagania, gdyż na koniec Roku Mazdaistycznego należy prosić Ahurę Mazdę o wybaczenie wszelkich win.
Księga II – Rok mazdaistyczny i celebracje Wielkich Sabatów
Kanon XI – Stara era mazdaistyczna
Kościół Mazdaistyczny istnieje już 7526 lat, lecz w wirtualnym świecie mazdaizm został wyparty przez bialeński islam oraz rotriokatolicyzm i odrodził się dopiero w tym roku. Do roku 7526 (2018 r.) będziemy zatem liczyć starą erę mazdaistyczną. Stary rok mazdaistyczny oznaczać się będzie skrótem „rsm” stawianym po cyfrze.
Kanon XII - Nowa era mazdaistyczna
Nowa era mazdaistyczna rozpoczyna się w 7526 rsm (2018 r.) z chwilą wskrzeszenia Kościoła Mazdaistycznego. Od tej chwili będziemy liczyć nowe lata mazdaistyczne. Nowy rok mazdaistyczny zaczynał się będzie 19 grudnia w pierwszym dniu Wielkiego Sabatu Yule. Nowy rok Mazdaistyczny oznaczać się będzie skrótem „nrm” stawianym po cyfrze.
Kanon XIII – Pierwszy nowy rok mazdaistyczny
19 grudnia 2018 r. rozpocznie pierwszy nowy rok mazdaistyczny – 1 nrm.
Kanon XIV – Datowanie dokumentów i pism kościelnych
Wszelkie dokumenty i pisma kościelne od dnia 19 grudnia 2018 r. muszą być datowane podwójnie, uwzględniając także nowy rok mazdaistyczny oraz opcjonalnie - stary rok mazdaistyczny.
Kanon XV – Celebracje Wielkich Sabatów
Za należytą organizację celebracji Wielkich Sabatów odpowiedzialny jest w szczególności Katolikos, a także Metropolici w swoich Metropoliach. W te dni duchowni Kościoła powinni przygotować choćby krótką narrację lub napisać okazjonalny artykuł.
Kanon XVI – Przepis końcowy
Święta Ustawa moc obowiązującą uzyskuje z chwilą jej opublikowania
Podpisali zgromadzeni na I Wielkim i Świętym Soborze
JBN Katolikos Andrzej (Michelangelo Piccolomini)
SA Andrzej Swarzewski
SL Antoni Kacper Burbon-Conti
SL Thomas von Lisendorff
SL Hewret von Thorn