Stan nadań odznaczeń i orderów państwowych
Bohaterowie Bialenii
2018 r.: Antoni Kacper Burbon-Conti
Prezydent Republiki Bialeńskiej, Bialeńczyk zasłużony na wielu płaszczyznach polityki oraz inicjatyw społecznych; pozostał z Ojczyzną po Wielkim Kryzysie oraz uratował ją z zapaści, podejmując wiele ryzykownych decyzji; przyczynił się do bezpiecznego rozwoju Republiki Bialeńskiej.

2017 r.: Ametyst Faradobus.
To właśnie on przejął stery w Bialenii, kiedy kryzys aktywnościowy był tak głęboki. Ametyst związany jest z naszą Ojczyzną od 2012 roku; przez dwie kadencje z rzędu sprawował funkcję Prezydenta Republiki Bialeńskiej, a do dzisiaj aktywnie angażuje się w działalność państwową.

2016 r.: Hewret von Thorn.
Główny administator, dwukrotny prezydent, a także wiceprezydent, premier, minister. Osoba bardzo aktywna i wykazująca się licznymi inicjatywami, a także odpowiedzialna za rozwój informatyczny Bialenii.

2015 r.: Eddard Noqtern
Bardzo aktywny prezydent, założyciel i lider największej partii w historii RB - Wspólnoty Rozwoju, a także jeden z architektów stowarzyszenia bialeńsko-brodryjsko-hasselandzkiego.

2014 r.: Ronon Dex.
Specjalista w wielu dziedzinach, zwłaszcza wojskowości i geografii. Dzięki swojemu profesjonalizmowi, aktywności i rozsądkowi był obywatelem, który w największym stopniu przyczynił się do nadania Bialenii charakteru poważnej mikronacji.

2013 r.: Maciej Kamiński
Ojciec-Założyciel Bialenii, trzyletni Prezes Policji Krajowej, osoba, która od samego początku istnienia Republiki wykazuje się spokojem, rozsądkiem i dbaniem o interesy bialeńskie. Pełnił z zaangażowaniem niemalże wszystkie możliwe funkcje.

2012 r.: Jan Kaniewski
Przywódca Powstania Marcowego i lider państwowy Dżamahiriji, największy bohater narodowy bez którego nie powstałaby współczesna państwowość bialeńska. 

2011 r.: Andrzej Swarzewski
Wielokrotna głowa państwa, nieustannie oddany obywatel związany z Bialenią od samego początku, jeden z jej ojców-założycieli, którego zasługi dla Ojczyzny są wyjątkowe. 

2010 r.: Shimitsu.
Zastępca Króla Bialenii, prokurator, burmistrz Dolnogradu (obecnie Wolnograd), a także główny kapłan (nariepem olczyzmu), a również czołowy działacz Republiki Klume.

Bohaterowie i zasłużeni
Bohaterowie Dżahamiriji Powstania Marcowego

Jan Kaniewski
Andrzej Swarzewski
Akrypa Rabotowicz von Primisz
Piter Jasiński

Bohaterowie Dżahamiriji Narodu Teutońskiego:

Cesarz Jakob
Królowi Michael von Lichtenstein
Arcyksiążę Teutończyków Wojciech Hergemon
Hrabia Teutończyków Aleksandrowi Euskadi
Hrabina Teutończyków Natalia von Lichtenstein-Hergemon

Bohaterowie Dżahamiriji Narodu Sarmackiego:

Jego Książęca Wysokość Piotr Mikołaj
Jego Książęca Wysokość Michał Feliks
Diuk Łukasz Nowicki

Zasłużeni dla Stowarzyszenia:

Eddard Noqtern
Piotr Paweł de Zaym
Marek Bajtuś
Sheldon Anszlus Lovelace
Maciej Kamiński
Ronon Dex,
Feliks Spirkin

Order Budowniczych Bialenii
Krzyż Wielki z Wieńcem Laurowym i Naszyjnikiem:

brak nadań
Krzyż Wielki z Wieńcem Laurowym:

Andrzej Swarzewski - 15.11.2015 r.
Maciej Kamiński - 15.11.2015 r.
Ronon Dex - 02.05.2016 r.
Hewret von Thorn - 02.05.2016 r.
Jan Kaniewski - 02.05.2016 r.
Eddard Noqtern - 01.10.2016 r.
Alberto Carlos de Medici y Zep - 20.11.2016 r.
Marek Bajtuś - 20.11.2016 r.
Piotr Paweł de Zaym - 20.11.2016 r.
Tadeusz Krasnodębski - 19.07.2017 r.
Frederick Hufflepuff - 19.11.2017 r.
Iwan Pietrow - 19.11.2017 r.
Thomas von Lisendorff - 19.11.2017 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski - 19.11.2017 r.
Krzyż Wielki:

Baltazar Dostojewski - 01.05.2014 r.
Konstanty Jerzy Michalski - 15.11.2015 r.
Maria von Primisz - 15.11.2015 r.
Aleksandra Dostojewska - 02.05.2016 r.
Jan Lubomirski-Dostojewski - 02.05.2016 r.
Karol Medycejski - 01.10.2016 r.
Kamil Maciejewski - 19.11.2017 r.
Antoni Kacper Burbon-Conti - 13.05.2018 r.
Krzyż Komandorski:

Jan Sapieha - 01.05.2014 r.
Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep - 01.10.2016 r.
Kristian Arped - 01.10.2016 r.
Fiodor Swirydiuk - 01.10.2016 r.
Alberto Carlos de Medici y Zep - 01.05.2017 r.
Marek Bajtuś - 19.07.2017 r.
Akrypa Rabotowicz von Primisz - 19.11.2017 r.
Krzyż Oficerski:

Jurij Bołodin – 01.05.2014 r.
Feliks Spirkin - 15.11.2015 r.
Albert von Metzer - 01.10.2016 r.
Aroksus Soborowiec - 01.10.2016 r.
Ametyst Faradobus - 19.11.2017 r.
Sheldon Anszlus Lovelace - 09.02.2018 r.
Krzyż Kawalerski:

Bartłomiej Małczyński  – 01.05.2014 r.
Pel Nander – 01.05.2014 r.
Guliano Montini – 20.12.2014 r.
Ivan von Lichtenstein - 15.11.2015 r.
Paweł Karol Medyceusz Zep - 02.05.2016 r.
Gaudius  van der Cathair - 20.11.2016 r.

Order Niepodległości
Krzyż Wielki z Mieczami i Naszyjnikiem:

brak nadań
Krzyż Wielki z Mieczami:

Andrzej Swarzewski – 12.01.2015 r.
Ronon Dex – 12.01.2015 r.
Konstanty Jerzy Michalski - 01.10.2016 r.
Maciej Kamiński - 01.10.2016 r.
Krzyż Wielki:

Jan Kaniewski – 12.01.2015 r.
Eddard Noqtern - 01.10.2016 r.
Karol Medycejski - 01.10.2016 r.
Paweł Karol Medyceusz Zep - 01.10.2016 r.
Krzyż Komandorski:

Hewret von Thorn - 01.05.2016 r.
Iwan Pietrow - 01.10.2016 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski - 01.10.2016 r.
Tadeusz Krasnodębski - 01.10.2016 r.
Thomas von Lisendorff - 01.10.2016 r.
Krzyż Kawalerski:

Fiodor Swirydiuk – 21.03.2016 r.
Piotr Pietrow – 21.03.2016 r.
Ametyst Faradobus - 26.03.2018 r.
Michael Wolferine - 26.03.2018 r.
Richard Zimmermann - 26.03.2018 r.

Order Powstania Marcowego
[align=center]Krzyż Wielki:[/align]

Andrzej Swarzewski - 02.05.2016 r.
Jan Kaniewski - 02.05.2016 r.
Krzyż Złoty:

Akrypa Rabotowicz von Primisz – 21.03.2015 r.
Krzyż Srebrny:

Piter Jasiński – 21.03.2014
Alberto Carlos de Medici y Zep – 21.03.2015 r.
Konstanty Jerzy Michalski – 21.03.2015 r.
Kristian Arped – 21.03.2015 r.

Order Patrona Republiki Bialeńskiej
Wielka Wstęga z Wieńcem Laurowym:

brak nadań
Wielka Wstęga:

brak nadań
Zielona Wstęga:

Eddard Noqtern – 21.03.2015 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski – 01.09.2015 r.
Piotr Paweł de Zaym – 01.09.2015 r.
Maks Zwell – 16.10.2015 r.
Thomas von Lisendorff - 15.11.2015 r.
Daniel von Witt - 15.11.2015 r.
Marcel Hans - 17.12.2015 r.
Hewret von Thorn - 02.05.2016 r.
Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep – 01.09.2017 r.
Karol Medycejski – 01.09.2017 r.
Odznaka:

Edward II – 15.11.2014 r.
Wojciech Wiśnicki – 21.03.2015 r.
Hugo Miramontes - 16.10.2015 r.
Iwan Normalverbraucher – 16.10.2015 r.
Juliette de Firenza – 16.10.2015 r.
Ametyst Faradobus - 15.11.2015 r.
Robert Dąbski-Hans - 15.11.2015 r.
Ludwik Tomović - 01.09.2017 r.
Robert Fryderyk von Thorn - 26.03.2018 r.
Komandoria:

Andrzej Swarzewski – 01.09.2014 r.
Herman Kolineusz-Michalski – 21.03.2015 r.
Iwan Pietrow – 21.03.2015 r.
Orjon Surma – 01.09.2015 r.
Markos apo Zep – 01.09.2015 r.
Prezerwatyw Tradycja Radziecki – 01.09.2015 r.
Leszek Karakachan Średni – 16.10.2015 r.
Vladimir von Hochenhaüser – 16.10.2015 r.
Paaweł Karol Medyceusz Zep – 16.10.2015 r.
Fernando de Cordoba – 16.10.2015 r.
Ciecierad Ciecieląg – 16.10.2015 r.
Lorenzo Sastre – 16.10.2015 r.
Zenovjos Skitjos – 16.10.2015 r.
Nikos Anastosigos – 16.10.2015 r.
Ludwik Franciszek Bourbon – 16.10.2015 r.
Morfius Kringiham – 16.10.2015 r.
Sebastian von Tauer – 16.10.2015 r.
Ozzy Washburn – 16.10.2015 r.
Józef Konstanty Bagrat - 15.11.2015 r.
Irmina de Vellior - 15.11.2015 r.
Tomasz Ivo Hugo - 18.12.2016 r.
Karakal Stonoga - 18.12.2016 r.
Ozjasz Goldberg - 18.12.2016  r.
Tadeusz Krasnodębski - 01.09.2017 r.
Defloriusz Dyman Wander - 26.03.2018 r.

Bialeński Krzyż Zasługi
Irydowy:

Maciej Kamiński – 26.03.2018 r.
Hewret von Thorn  (AF166) - 15.12.2018 r.
Platynowy:

Andrzej Swarzewski  (AD718) – 15.12.2018 r.
Złoty:

Akrypa Rabotowicz von Primisz – 01.05.2015 r.
Feliks Spirkin – 01.05.2015 r.
Kristian Arped – 01.05.2015 r.
Konstanty Jerzy Michalski – 01.09.2015 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski – 01.09.2015 r.
Alberto de Medici y Zep – 01.09.2015 r.
Eddard Noqtern - 01.10.2016 r.
Frederick Hufflepuff - 01.10.2016 r.
Iwan Pietrow - 01.10.2016 r.
Piotr Paweł de Zaym - 01.10.2016 r.
Ronon Dex - 01.10.2016 r.
Paweł Karol Medyceusz Zep - 01.10.2016 r.
Konsanty Jerzy Michalski - 19.07.2017 r.
Ametyst Faradobus - 16.11.2017 r.
Marek Bajtuś - 19.11.2017 r.
Antoni Kacper Burbon-Conti - 09.02.2018 r.
Tadeusz Krasnodębski - 09.02.2018 r.
Thomas von Lisendorff (AG106) - 15.12.2018 r.
Srebrny:

Jan Kaniewski – 20.12.2014 r.
Ali ibn Abi Talib – 01.05.2015 r.
Fiodor Swirydiuk – 01.09.2015 r.
Aleksandra Dostojewska - 15.11.2015 r.
Guliano Montini - 15.11.2015 r.
Kamil Maciejewski - 15.11.2015 r.
Karol Medycejski - 01.10.2016 r.
Brązowy:

Baltazar Dostojewski – 15.11.2014 r.
Tomasz Wettin - 20.12.2014 r.
Ivan von Lichtenstein – 20.12.2014 r.
Geraint Glyndŵr – 25.01.2015 r.
Piotr Pietrow – 01.09.2015 r.
Herman Kolineusz-Michalski - 15.11.2015 r.
Brandon Noqtern - 15.11.2015 r.
August von Medis - 15.11.2015 r.
Albert von Metzer - 01.10.2016 r.
Jan Lubomirski-Dostojewski - 01.10.2016 r.
Karol Wawrzyniec Medyceusz-Zep - 01.10.2016 r.
Sheldon Anszlus Lovelace - 26.03.2018 r.
Michael Wolferine - 26.03.2018 r.
Defloriusz Dyman Wander (AD718) - 15.12.2018 r.
Franz Langer (AG874) - 15.12.2018 r.
Jan Sapieha (AG840) - 15.12.2018 r.
Michelangelo Piccolomini (AG856) - 15.12.2018 r.

Krzyż Walecznych

brak nadań

Medal Aktywności
Złoty:

brak nadań
Srebrny:

Maciej Kamiński - 01.09.2017 r.
Andrzej Swarzewski - 01.09.2017 r.
Brązowy:

Ronon Dex - 18.12.2016 r.
Hewret von Thorn - 18.12.2016 r. 

Medal Sił Zbrojnych
Irydowy:

brak nadań
Platynowy:

brak nadań
Złoty:

Maciej Kamiński - 31.03.2016 r.
Iwan Pietrow - 01.05.2016 r.
Thomas von Lisendorff - 24.09.2017 r.
Srebrny:

Michael Redwitz – 12.01.2015 r.
Hewret von Thorn – 21.03.2016 r.
Konstanty Jerzy Michalski – 21.03.2016 r.
Brązowy:

Akrypa Rabotowicz von Primisz – 12.01.2015 r.
Kamil Maciejewski – 12.01.2015 r.
Pel Nander – 12.01.2015 r.
Fiodor Swirydiuk – 21.03.2016 r.
Piotr Pietrow – 21.03.2016 r.
Paweł Karol Medyceusz Zep – 21.03.2016 r.
Jan Lubomirski-Dostojewski - 31.03.2016 r.

Medal Lotniczy

Ronon Dex – 12.01.2015 r.

Medal Marynarki Wojennej

Konstanty Jerzy Michalski – 15.10.2014 r.
Thomas von Lisendorff - 01.05.2016 r.

Medal za Długoletnią Służbę w Policji Krajowej

Maciej Kamiński - 28.12.2017 r.

Medal Zasłużony dla Nauki i Kultury
Irydowy:

brak nadań
Platynowy:

Tadeusz Krasnodębski - 27.03.2018 r.
Złoty:

Eddard Noqtern – 16.10.2015 r.
Konstanty Jerzy Michalski – 16.10.2015 r.
Maciej Kamiński – 16.10.2015 r.
Andrzej Swarzewski - 17.12.2015 r.
Severino Castiglioni - 26.03.2018 r.
Ametyst Faradobus - 26.03.2018 r.
Srebrny:

Guliano Montini – 15.11.2014 r.
Akrypa Rabotowicz von Primisz – 07.08.2015 r.
Piotr Paweł de Zaym – 07.08.2015 r.
Frederick Hufflepuff – 16.10.2015 r.
Feliks Spirkin – 16.10.2015 r.
Kamil Maciejewski - 17.12.2015 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski - 17.12.2015 r.
Ronon Dex - 02.05.2016 r.
Mateusz Adam Sartoneskorsi - 09.02.2018 r.
Hewret von Thorn - 26.03.2018 r.
Brązowy:

Zuzanna Ossolińska – 15.11.2014 r.
Kristian Arped – 07.08.2015 r.
Maria von Primisz – 07.08.2015 r.
Ali ibn Abi Talib – 07.08.2015 r.
Aleksandra Dostojewska – 16.10.2015 r.
Iwan Pietrow – 16.10.2015 r.
Alberto Carlos de Medici y Zep - 17.12.2015 r.
Konrad Čech - 26.03.2018 r.
Richard Zimmermann - 26.03.2018 r.

Medal Zasłużony dla Policji
Irydowy:

brak nadań
Platynowy:

brak nadań
Złoty:

Maciej Kamiński – 07.08.2015 r.
Akrypa Rabotowicz von Primisz – 19.11.2017 r.
Srebrny:

Maria von Primisz – 07.08.2015 r.
Brązowy:

Fiodor Swirydiuk – 02.05.2016 r.
Iwan Pietrow - 19.11.2017 r.

Medal Zasłużony dla Rozwoju Regionów
Irydowy:

brak nadań
Platynowy:

brak nadań
Złoty:

Eddard Noqtern – 16.10.2015 r.
Feliks Spirkin – 16.10.2015 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski – 16.10.2015 r.
Piotr Paweł de Zaym – 16.10.2015 r.
Thomas von Lisendorff] - 17.12.2015 r.
Ametyst Faradobus - 26.03.2018 r.
Hewret von Thorn - 26.03.2018 r.
Srebrny:

Akrypa Rabotowicz von Primisz – 07.08.2015 r.
Herman Kolineusz-Michalski – 16.10.2015 r.
Brandon Noqtern – 16.10.2015 r.
Iwan Pietrow – 16.10.2015 r.
Fiodor Swirydiuk - 17.12.2015 r.
Marek Bajtuś - 17.12.2015 r.
Maciej Kamiński – 26.03.2018 r.
Brązowy:

Aleksandra Dostojewska – 07.08.2015 r.
Kristian Arped – 07.08.2015 r.
Sheldon Anszlus Lovelace – 07.08.2015 r.
Ali ibn Abi Talib – 07.08.2015 r.
Jan von Maikowski – 16.10.2015 r.
Alberto Carlos de Medici y Zep – 16.10.2015 r.
Janusz Brakh zu Kartoflelekalta-Kuceł – 16.10.2015 r.
Piotr Pietrow – 16.10.2015 r.
August von Medis – 16.10.2015 r.
Konstanty Jerzy Michalski – 16.10.2015 r.
Andrzej Swarzewski - 17.12.2015 r.
Karol Medycejski - 17.12.2015 r.
Freyton Camirr - 17.12.2015 r.
Irmina de Vellior y Thorn - 17.12.2015 r.
Paweł Karol Medyceusz Zep - 20.11.2016 r.
Jurij Bołodin - 20.11.2016 r.
Tadeusz Krasnodębski - 20.11.2016 r.
Gaudius van der Cathair - 20.11.2016 r.

Medal Zasłużony dla Sportu
Irydowy:

brak nadań
Platynowy:

Thomas von Lisendorff - 09.02.2018 r.
Złoty:

Feliks Spirkin – 07.08.2015 r.
Maria von Primisz – 07.08.2015 r.
Eddard Noqtern - 02.05.2016 r.
Iwan Pietrow - 20.11.2016 r.
Srebrny:

Akrypa Rabotowicz von Primisz - 07.08.2015 r.
Maciej Kamiński – 07.08.2015 r.
Kristian Arped – 07.08.2015 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski – 16.10.2015 r.
Eddard Noqtern – 16.10.2015 r.
Marek Bajtuś - 02.05.2016 r.
Brązowy:

Konstanty Jerzy Michalski – 15.11.2014 r.
Fiodor Swirydiuk – 07.08.2015 r.
Brandon Noqtern – 07.08.2015 r.
Sheldon Anszlus Lovelace – 07.08.2015 r.
Markus Arped – 07.08.2015 r.
Orjon Surma – 07.08.2015 r.
Juliette de Firenza – 07.08.2015 r.
Andrzej Swarzewski - 17.12.2015 r.
Freyton Camirr - 17.12.2015 r.
Ludwik Tomović - 20.11.2016 r.

Medal Zasłużony dla Polityki Zagranicznej
Irydowy:

brak nadań
Platynowy:

brak nadań
Złoty:

Konstanty Jerzy Michalski – 07.08.2015 r.
Alberto Carlos de Medici y Zep – 07.08.2015 r.
Piotr Paweł de Zaym – 07.08.2015 r.
Maciej Kamiński - 02.05.2016 r.
Eddard Noqtern - 01.10.2016 r.
Srebrny:

Maria von Primisz – 07.08.2015 r.
Kristian Arped – 07.08.2015 r.
Feliks Spirkin – 07.08.2015 r.
Mikołaj Patryk Dostojewski – 16.10.2015 r.
Frederick Hufflepuff - 17.12.2015 r.
Aleksandra Dostojewska - 02.05.2016 r.
Ronon Dex - 20.11.2016 r.
Brązowy:

Andrzej Swarzewski – 15.11.2014 r.
Akrypa Rabotowicz von Primisz – 07.08.2015 r.
Hewret Faradobus - 17.12.2015 r.
Zdzisław Marlena Pytkiewicz - 02.05.2016 r.
Albert von Metzer - 01.10.2016 r.
Iwan Pietrow - 20.11.2016 r.
Robert Fryderyk von Thorn - 09.02.2018 r.
Leszek Roskohard - 09.02.2018 r.
Michael Wolferine - 09.02.2018 r.
Tadeusz Krasnodębski - 26.03.2018 r.
Sheldon Anszlus Lovelace - 26.03.2018 r.

Medal Świętego Izydora
Złoty:

brak nadań
Srebrny:

Andrzej Swarzewski - 01.05.2017 r.
Karol Medycejski - 01.05.2017 r.
Frederick Hufflepuff - 01.05.2017 r.
Eddard Noqtern - 21.11.2017 r.
Hewret von Thorn - 21.11.2017 r.
Maciej Kamiński - 21.11.2017 r.
Brązowy:

brak nadań

Medal Konkursowicza
Złoty:

brak nadań
Srebrny:

brak nadań
Brązowy:

Eddard Noqtern - 20.11.2016 r.
Hewret von Thorn - 20.11.2016 r.
Maciej Kamiński- 19.07.2017 r.
Paweł Karol Medyceusz Zep - 19.07.2017 r.
Karol Medycejski - 04.03.2018 r.