Biegi narciarskie - instrukcja
Gdzie odbywają się biegi

Zawody w biegach narciarskich rozgrywane są w ramach aplikacji Zyriusz. Konieczne jest więc wejście na stronę http://postmortem.sarmacja.org/zyriusz/ oraz zalogowanie się do aplikacji za pośrednictwem strony Księstwa Sarmacji. Po zalogowaniu się do Zyriusza należy kliknąć w baner reklamujący Puchar Sarmacji.

Poniższy obrazek ilustruje trzy kroki konieczne aby dostać się do strony na której rozgrywany jest bieg.

873Xy2U3.jpg

Rozpoczęcie biegu


Bieg rozpoczyna się o określonej godzinie. Jeżeli odwiedzisz stronę wcześniej zobaczysz jedynie komunikat mówiący o tym kiedy zacznie się bieg.

jr12AYmZ.png

Jeżeli bieg się zaczął to zobaczysz guzik "Start !" i nie pozostaje nic innego jak go nacisnąć. Od tego momentu bierzesz udział w zawodach.

Ogólny opis rozgrywki

Celem rozgrywki jest oczywiście jak najszybsze pokonanie trasy biegu. Wpływ na prędkość biegu ma szereg opisanych niżej czynników.

Bieg rozgrywany jest w 10 minutowych turach (mniej więcej) - czyli postęp w przebiegniętym dystansie zostaje obliczony co 10 minut. Jeżeli w ciągu biegu poprawisz swoje zdrowie, dokupisz narty czy też zwiększysz intensywność biegu to każdy z tych czynników zostanie wzięty pod pod uwagę na koniec trwającej tury i nie ma znaczenia czy zrobisz to po minucie czy pięciu minutach jej trwania.

Czas trwania (dokładny czas zakończenia) tury jest niezależny od twojej aktywności i jest wspólny dla wszystkich uczestników.

Jeżeli wystartujesz i nic więcej nie będziesz robić to również dobiegniesz do mety tylko w zdecydowanie dłuższym czasie.

Przy założeniu idealnego biegu (prędkość 100%) jeden kilometr to dwie tury. A więc przykładowo 10km to 20 tur.

Prędkość

Jak już zostało wspomniane na prędkość biegu ma wpływ szereg czynników. Teraz przejdziemy przez nie po kolei.

Intensywność - czynnik ten zależy od twoich decyzji i aktywności online. W każdej turze możesz nacisnąć przycisk "Szybciej !" i podnieść intensywność do 100% lub pozostawić ją na poziomie 50%. Po każdej turze wartość intensywności wraca na domyślny poziom 50%.

Ceną za większą intensywność biegu jest zużycie 10% energii. O energii możesz przeczytać niżej.

Energia - wpływ na prędkość biegu jest proporcjonalny do jej zasobów. Energia na poziomie 50% oznacza dwa razy wolniejszy bieg. Jeżeli zużyjesz całą energię to po prostu padniesz i nie ukończysz biegu.

Energię zużywasz biegnąć z pełną intensywnością a regenerujesz biegnąć na luzie (50% intensywności). Właściwy balans jest kluczowy do odniesienia sukcesu.

Zwróć uwagę, że zmęczenie wywołane większą intensywnością ma wpływ dopiero w następnej turze - podobnie jak efekt regeneracji.

Zdrowie - współczynnik z systemu gospodarczego Księstwa jest ignorowany jeżeli twoje zdrowie wynosi co najmniej 70% (trzeba dojeść przed biegiem). Jeżeli jest niższe wtedy wprost proporcjonalnie pogarsza twoje osiągi. Przykładowo mając zdrowie na poziomie 25% biegniesz 4 razy wolniej niż mógłbyś będąc najedzonym.

Sprzęt narciarski - nie mając sprzętu biegniesz 50% wolniej. Możesz go kupić w Zyriuszu w którym to został całkiem uczciwie i rynkowo wyprodukowany. Tutaj możesz znaleźć instrukcję jak kupić dowolny przedmiot w Zyriuszu (w tym przypadku sprzęt narciarski).

Poziom wszystkich współczynników możesz na bieżąco obserwować na stronie biegu, podobnie jak wyliczoną na ich podstawie prędkość oraz układ stawki.

Zakończenie biegu

Jeżeli dobiegniesz do mety będziesz widział komunikat podobny do takiego jak poniżej


8q6qAPxn.png

Najważniejsze wyniki powinny być znane po kilku godzinach ale cały bieg zakończy się po 48 godzinach. Wtedy każdy kto nie dobiegnie do mety ... zniknie i nikt już o nim nie usłyszy.

Klasyfikacja pucharowa

Chcemy zorganizować całą serię biegów w różnych regionach Księstwa. Wstępnie myślę o 7 biegach tak aby cykl nie był za długi. Po każdym biegu startujący zawodnicy otrzymywać będą punkty zależnie od zajętego miejsca.

1 - 20 pkt, 2 - 15, 3 - 10, 4 - 8, 5 - 6, 6 - 5, 7 - 4, 8 - 3, 9 - 2 oraz 1 punkt dla każdego innego kto ukończył bieg.

Oczywiście klasyfikacja końcowa zależała będzie od sumy zdobytych punktów.